szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
RADA MIEJSKA:
PROTOKÓŁ NR XI/2003 z dnia 30 października 2003 r.

PROTOKÓŁ NR XI/2003
z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej
z dnia 30 października 2003 r.

Godzina rozpoczęcia : 12.00
Godzina zakończenia: 16.30

Miejsce obrad:  sala posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Szczytnej

W sesji udział wzięło    13 radnych

Radni nieobecni:  Futoma Zygmunt     
    Duńka Mirona
    od pkt. 8 do pkt. 9 – radny Ireneusz Hoffman


Lista obecności radnych, sołtysów, zaproszonych gości w załączeniu.
Załącznik nr 1 (a-e)

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Wojciech Szlosberger. Powitał radnych, zaproszonych gości, przybyłych mieszkańców. Stwierdził, że w sesji uczestniczy 13 radnych, a więc jest quorum niezbędne do podejmowania prawomocnych uchwał.

Ad.2.
Przewodniczący Rady Wojciech Szlosberger zawnioskował o:
a) wprowadzenie do porządku obrad następujących spraw :
1.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/72/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu.
2.Wydanie opinii w sprawie sprzedaży lokali użytkowych przy ul. Szpitalnej 1 w Szczytnej na rzecz ich Najemców.
3.Wydanie opinii w sprawie propozycji uwłaszczenia się Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnej.
b)skreślenie z porządku obrad pkt. 9 - Podjęcie uchwał w sprawach nadania tytułu Honorowego Obywatela Szczytnej, co jest spowodowane koniecznością uzupełnienia dokumentacji w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatela Szczytnej”, złożonej dotychczas przez uprawnione podmioty.

Następnie Przewodniczący Rady wystąpił do radnych o zgłaszanie propozycji lub uwag do porządku obrad. Ponieważ innych zmian nie wniesiono przystąpiono do głosowania. Rada w obecności 13 radnych jednogłośnie przyjęła każdy z wniosków zgłoszonych przez Przewodniczącego Rady. W związku z tym Rada realizowała następujący porządek posiedzenia:

Porządek obrad:
1.Otwarcie sesji.
2.Porządek obrad.
3.Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami.
4.Wnioski i interpelacje radnych.
5.Wybór ławników do Sądu Rejonowego.
6.Rozpatrzenie skargi na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna.
7.Informacja Komisji Rewizyjnej z kontroli przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Szczytnej.
8.Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr VIII/76/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej.
9.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/72/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu.
10.Wydanie opinii w sprawie sprzedaży lokali użytkowych przy ul. Szpitalnej 1 w Szczytnej na rzecz ich Najemców.
11.Wydanie opinii w sprawie uwłaszczenia się Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnej.
12.Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych.
13.Informacje Przewodniczącego Rady.
14. Zakończenie obrad.

Ad.3.
Informację o działaniach podjętych w okresie między sesjami przedstawił Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Pan Edward Kondratiuk.
Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami w załączeniu.
Załącznik nr 2 (a-g)

Ad.4.
Radny Wiesław Kitel:
1)Przy ul. Pocztowej w Szczytnej, obok posesji Pana Szmelcera z chodnika odpada kostka. Chodnik wymaga naprawy.
2)Na skrzyżowaniu ulic prowadzących do Zamku na Szczytniku i na ul. Bukową w Szczytnej należy umiejscowić znak informujący o drodze z pierwszeństwem przejazdu.
3)Na ulicy Leśnej po wycięciu drzew pozostały gałęzie, które należy uprzątnąć.

Ad.5.
Przewodniczący Rady przedstawił zasady wyboru ławników i zwrócił się do Przewodniczącego Zespołu opiniującego kandydatów o przedstawienie Radzie opinii.
Pani Teresa Kopańska odczytała opinię.
Protokół z posiedzenia Zespołu opiniującego w załączeniu.
Załącznik nr 3


Przewodniczący Rady w związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia głosowania tajnego, zaproponował wzór kart do głosowania:
1)do Wydziału Rodzinnego i Wydziału Karnego,
2)do Wydziału Pracy,
z umieszczonymi nazwiskami alfabetycznie z podziałem kandydatów na ławników i określenie podmiotu zgłaszającego danego kandydata. Zaproponował zasady wyboru:
wyborca głosuje na kandydata/kandydatów stawiając znak „x” w kratce z lewej strony nazwiska/nazwisk z listy,
oddanie głosu na jednego lub dwóch lub trzech lub czterech kandydata/kandydatów powoduje, że głos jest ważny,
oddanie głosu na więcej niż czterech kandydatów powoduje, że głos jest nieważny,
głos jest nieważny także wtedy, gdy wyborca nie postawi znaku „x” w żadnej kratce.
W przypadku uzyskania przez kandydatów tej samej liczby głosów  uprawniającej do wyboru na ławnika Rada Miejska przeprowadzi ponowne wybory w głosowaniu tajnym, mające na celu dokonanie ostatecznej kwalifikacji.
Karta do głosowania będzie zawierała umieszczone nazwiska alfabetycznie z podziałem kandydatów na ławników i określenie podmiotu zgłaszającego danego kandydata. Zasady wyboru będą następujące:
wyborca głosuje na kandydata stawiając znak „x” w kratce z lewej strony nazwiska z listy,
głos jest nieważny, gdy wyborca nie postawi znaku „x” w żadnej kratce lub postawi znak „x” w obu kratkach
Wnioski zostały przez Radę Miejską jednogłośnie przyjęte.
W związku z powyższym Przewodniczący Rady Miejskiej zaproponował powołanie w skład Komisji Skrutacyjnej następujących radnych:
1) Teresa Kopańska - Przewodnicząca
2) Renata Idzik - Członek
3) Ireneusz Hoffman - Członek
Kandydaci wyrazili zgodę. Rada jednogłośnie przyjęła zaproponowany skład Komisji Skrutacyjnej. Komisja przeprowadziła głosowanie. Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej  Pani Teresa Kopańska odczytała protokół z głosowania.
Protokół wraz z kartami do głosowania w załączeniu.
Załącznik nr 4
Przewodniczący Rady odczytał uchwałę w sprawie wyboru ławników.
Rada treść uchwały przyjęła jednogłośnie w obecności 13 radnych.
Uchwała Nr XI/80/2003 w załączeniu.
Załącznik nr 5

Ad.6.
Rada zapoznała się ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie rozpatrzenia skargi Pana Andrzeja Kiliana na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna, przesłanej przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Kłodzku dotyczącej remontu drogi gminnej w pasie ewidencyjnym oznaczonym 308/1 dr i 308/3 dr.
Na podstawie wyjaśnień udzielonych przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pana Wiesława Tracza oraz Podinspektora ds. infrastruktury technicznej Pana Krzysztofa Żaka Komisja ustaliła, że:
spór pomiędzy mieszkańcami Niwy i Chocieszowa a Panią Renatą Stage dotyczy poruszania się po drodze, która znajduje się na gruntach należących do Pani Renaty Stage oraz na gruntach należących do Pana Kazimierza Witkiewicza. Do korzystania ze spornego docinka drogi nie wnosi zastrzeżeń Pan Kazimierz Witkiewicz, natomiast Pani Renata Stage nie wyraża zgody na poruszanie się przez mieszkańców na odcinku drogi znajdującej się na jej gruntach, w wyniku czego mają oni utrudniony dojazd do ujęcia wody w Niwie Zagórzu, pól uprawnych oraz miejscowości Raszków,
w dniu 03.07.2003 r. (dzień po wpływie do tut. urzędu pisma mieszkańców), pracownik Urzędu Miasta i Gminy Szczytna, Pan Krzysztof Żak spotkał się z zainteresowanymi mieszkańcami (w tym z Państwem Kilian) oraz Panią Renatą Stagę. Pan Krzysztof Żak uzgodnił z Panią Renatą Stage, że zostanie spisane porozumienie umożliwiające warunkowe korzystanie przez zainteresowanych mieszkańców z powyższego odcinka drogi do czasu wyremontowania drogi w pasie ewidencyjnym oznaczonym nr 308/1 i 308/3 lub do czasu załatwienia spraw związanych z wykupem gruntów zajętych pod drogę,
w dniu 21.07.2003 r., po wpływie ponownego pisma mieszkańców Niwy i Chocieszowa, tym razem do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnej, zostało zorganizowane spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami (w tym z Państwem Kilian) i Panią Renatą Stage. W spotkaniu tym udział brali: Radna Rady Miejskiej w Szczytnej Pani Czesława Piwowarczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Pan Edward Kondratiuk. Poinformowano mieszkańców, że zgodnie z przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, organ administracji publicznej ma miesiąc, a w skomplikowanych sprawach dwa miesiące czasu na załatwienie sprawy, a nie czternaście dni jak to było napisane w piśmie mieszkańców. Na spotkaniu tym Pani Stage poinformowała, pod jakimi warunkami zgadza się na korzystanie ze spornego odcinka drogi i, że będą one zawarte w spisanym porozumieniu, którego kopie mieszkańcy otrzymają listownie lub zostaną doręczone przez Pana Żaka. Ustalono, że porozumienie będzie obowiązywało do 01.06.2004 roku, a do tego czasu Gmina Szczytna wyremontuje drogę w pasie ewidencyjnym oznaczonym nr 308/1 dr i 308/3 dr lub załatwi sprawy związane z wykupem gruntów zajętych pod drogę,
porozumienie z Panią Renatą Stage i Panem Kazimierzem Witkiewiczem zostało spisane niezwłocznie po odbytym spotkaniu, a jego kopie zostały listownie dostarczone (około 15 sierpnia) zainteresowanym mieszkańcom wg listy załączonej do porozumienia.
w dniu 21 sierpnia b.r. Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna wystąpił do Pani Renaty Stage o udzielenie pisemnej zgody na podział i wykup działki gruntu zajętego przez drogę na co jednak Pani Renata Stage nie wyraziła zgody. W związku z powyższym podjęto decyzję o wyremontowaniu drogi w pasie ewidencyjnym oznaczonym nr 308/1 dr i 308/3 dr, jednak ze względu na duże koszty, które nie były planowane w budżecie 2003 roku, postanowiono, że będzie ona wyremontowana w pierwszej połowie 2004 roku, a do tego czasu zostanie wykonana dokumentacja techniczna, uzyskane stosowne zezwolenia, oraz będzie zorganizowany przetarg na wybranie wykonawcy robót. Spisane porozumienie umożliwi do tego czasu ograniczone korzystanie ze spornego odcinka drogi,
w dniu 22 września b.r. Rada Miejska w Szczytnej podjęła Uchwałę Nr X/79/2003 w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2003, zgodnie z którą dokonano zmiany przeznaczenia planowanych środków na wykup gruntów zajętych pod drogi z przeznaczeniem na odtworzenie drogi gminnej w Niwie, która stanowiłaby ostateczne rozwiązanie tego problemu.


Radna Teresa Kopańska poinformowała zebranych, że podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 30 września 2003 r. Komisja Rewizyjna stwierdziła, iż czynności zmierzające w kierunku rozwiązania sporu zostały podjęte przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna niezwłocznie. Przeprowadzono szereg rozmów mających na celu załagodzenie narastającego konfliktu pomiędzy mieszkańcami. Dołożono wszelkich starań, także i ze strony radnych Rady Miejskiej, aby spór zakończyć w możliwie jak najszybszym terminie oraz przystąpić do remontu drogi gminnej w pasie ewidencyjnym oznaczonym nr 308/1 dr i 308/3 dr. W związku z powyższym Komisja Rewizyjna w obecności 4 radnych jednogłośnie stwierdziła, że skarga Pana Andrzeja Kiliana złożona do Rady Miejskiej w Szczytnej, przesłana przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Kłodzku na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna w sprawie remontu drogi gminnej w pasie ewidencyjnym oznaczonym 308/1 dr i 308/3 dr jest bezzasadna, tym samym uznając sposób działania Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna za zgodny z prawem.
Rada w obecności 13 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie skargi na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna, akceptującą przedstawione stanowisko Komisji Rewizyjnej.
Uchwała Nr XI/81/2003 w sprawie skargi na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 6
Ad.7.
Informację z przeprowadzonej kontroli w Szkole Podstawowej w Szczytnej przedstawił członek Komisji Rewizyjnej radna Teresa Kopańska. Poinformowała, że na podstawie uchwały Nr VII/65/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie planów pracy komisji oraz § 43 ust. 1 i ust. 3 Statutu Gminy Szczytna, stanowiącego załącznik do uchwały Nr V/44/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 marca 2003 r. Komisja Rewizyjna w składzie:
1.Leszek Gunia
2.Marian Onak
3.Teresa Kopańska
4.Andrzej Wasilewski
przeprowadziła kontrolę w tej placówce. Z prac Komisji w zakresie kontroli w Szkole Podstawowej w Szczytnej została wyłączona przez Przewodniczącego Rady Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Mirona Duńka, co związane było z zatrudnieniem tej radnej w Szkole Podstawowej na zasadzie stosunku pracy.

Na wniosek Przewodniczącego Rady Pana Wojciecha Szlosbergera Radna Teresa Kopańska odczytała zebranym protokół z przeprowadzonej kontroli w Szczytnej
Załącznik nr 7

Przewodniczący Rady poinformował zebranych, że zgodnie z § 57 ust.3 Statutu Gminy Szczytna Rada po wysłuchaniu protokołu pokontrolnego i uwag kierownika kontrolowanej jednostki dotyczących kontroli i jej wyników oraz stanowiska Burmistrza podejmuje decyzje w głosowaniu jawnym o przyjęciu lub też odrzuceniu wniosków pokontrolnych.
Głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczytnej P. Maria Makuch. Odnosząc się do zaleceń pokontrolnych Komisji stwierdziła m.in., że:
Inwentaryzacja majątku szkoły będzie przeprowadzona do końca b.r.
Remont świetlicy będzie wykonany, od dnia sporządzenia protokołu stan faktyczny uległ zmianie,
Przekroczenia planu budżetu w świetlicy w pozycji „wynagrodzenia osobowe” za 8 miesięcy b.r. zostaną uregulowane w ramach dokonania przeksięgowań do końca b.r.
Oczekuje na protokół z przeprowadzonej przez SANEPID kontroli, która wykaże z pewnością obszary wymagające pilnego wyremontowania.
Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna zaznaczył, że nie zgadza się ze stwierdzeniem Komisji Rewizyjnej, iż nie wykonano w terminie planowanych na okres wakacji: remontu kapitalnego świetlicy, bieżących remontów sali gimnastycznej i budynku szkoły. Argumentując, przytoczył istotne czynności podejmowane w celu przeprowadzenia remontu budynku świetlicy i sali sportowej w Szczytnej, przy u. Pocztowej 9.
Pisemna informacja w załączeniu.
Załącznik nr 8
Po dyskusji Rada w obecności 13 radnych jednogłośnie przyjęła wnioski pokontrolne Komisji Rewizyjnej.

Ad.8.
Projekt uchwały zmieniającej uchwałę Nr VIII/76/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej przedstawił Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Wiesław Tracz.
Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady Miejskiej odczytał projekt uchwały.
Rada w obecności 12 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę Nr VIII/76/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej.
Uchwała Nr XI/82/2003 w załączeniu.

Załącznik nr 9
Ad.9.
Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/72/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna Teresa Maślakiewicz.
Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady Miejskiej odczytał projekt uchwały.
Rada w obecności 12 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały Nr VIII/72/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 sierpnia 2003 r. w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu.
Uchwała Nr XI/83/2003 w załączeniu.

Załącznik nr 10
Ad.10.
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Wiesław Tracz poinformował zebranych, że podczas posiedzeń poszczególnych Komisji Rady Miejskiej, po omówieniu tematu, stanowiska radnych w sprawie sprzedaży lokali użytkowych na rzecz ich Najemców były podzielone. Stwierdził, że zasady sprzedaży lokali użytkowych reguluje uchwała Nr V/49/2003 z dnia 24 marca 2003 r. Przytoczył argumenty przemawiające za sprzedażą oraz przeciwne takiemu rozstrzygnięciu.

Radny Wiesław Kitel:
Jakie jest stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna w tej sprawie?

Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Edward Kondratiuk:
Powołując się na zapisy uchwały, informuję, że sprzedaż tych lokali użytkowych następuje na rzecz ich Najemców w trybie bezprzetargowym na podstawie zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna. Chcę jednak zasięgnąć Państwa, będących reprezentantami społeczności lokalnej, opinii w tej sprawie. Wyrażenie mojego stanowiska będzie zasugerowaniem jak macie Państwo głosować.

Radny Ireneusz Hoffman:
To Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna zwrócił się do Najemców lokali użytkowych przy ul. Szpitalnej 1 w Szczytnej, aby się określiły, czy są zainteresowane wykupem lokali użytkowych, czy też nie. Służba zdrowia zmierza do komercjalizacji. Zarządca budynku, jeżeli Rada Miejska, zdecyduje się na sprzedaż, będzie dbał lepiej o ten budynek, niż to ma miejsce w chwili obecnej.

Radna Elżbieta Ogrodnik:
Uważam, że radni zdecydowali w momencie, gdy podjęli uchwałę Nr V/49/2003 z dnia 24 marca 2003 r. w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych stanowiących własność Gminy Szczytna. Apeluję o rozważne podejmowanie przepisów prawa miejscowego i ponoszenie konsekwencji własnych decyzji. Uważam, że lokale te należy sprzedać.

Przewodniczący Rady poinformował, że w zaopiniowaniu wniosku nie weźmie udziału radny Andrzej Wasilewski, który jest małżonkiem jednego z reprezentantów podmiotów występujących o wykup lokalu.

Rada w obecności 12 radnych stosunkiem głosów: 6-za, 6-przeciw zaopiniowała wnioski Najemców lokali użytkowych przy ul. Szpitalnej 1 w Szczytnej w sprawie wykupu tych lokali.


Ad.11.

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Wiesław Tracz poinformował zebranych, że budynki w Szczytnej przy ul. Wolności 23 (biurowiec) oraz przy ul. Robotniczej 2 (restauracja) Spółdzielnia użytkuje na podstawie zawartej z Gminą umowy użyczenia. Stanowią one własność Gminy. Gminna Spółdzielnia proponuje odstąpienie od umowy i przekazanie do Gminy budynku przy ul. Wolności 23 w zamian za wliczenie nakładów poniesionych dotychczas na ten budynek na poczet uwłaszczenia się przez Gminną Spółdzielnię na budynku przy ul. Robotniczej. Poinformował zebranych, że podczas posiedzeń poszczególnych Komisji Rady Miejskiej temat ten był omawiany, także argumenty w tej sprawie przedstawiła podczas posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 23 października 2003 r. Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnej Pani Teresa Zych.
Radca Prawny Marian Kowol stwierdził, że zgodnie z § 12 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 1998 r. w sprawie przepisów wykonawczych dotyczących uwłaszczania osób prawnych nieruchomościami będącymi dotychczas w ich zarządzie lub użytkowaniu, jeżeli państwowa lub komunalna osoba prawna, spółdzielnia albo inna osoba prawna dokonała ze środków własnych odbudowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy lub modernizacji budynków, innych urządzeń i lokali, wysokość kwoty należnej z tytułu nabycia własności tych obiektów pomniejsza się o wartość nakładów poniesionych (...). Z informacji wykazanych w operatach szacunkowych biegłego wynika, że poniesione koszty dotyczą nakładów na remonty, a nie na modernizację. Żaden z tych warunków nie zaistniał, a więc nie można wniosku Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnej rozpatrzyć pozytywnie.

Radna Teresa Kopańska:
Biegły użył określenia „remont”, uważam jednak, że niektóre prace stanowiły modernizację budynku.

Radny Ireneusz Hoffman:
Problem jest w nazewnictwie. Prawo budowlane jednoznacznie określa, które czynności kwalifikowane są jako remont, a które jako modernizacja.

Radca Prawny:
Forma uwłaszczenia proponowana przez Gminną Spółdzielnię nie może mieć miejsca. Nie można zaliczyć nakładów poniesionych na jeden budynek na poczet uwłaszczenia się na drugim budynku.

Rada w obecności 13 radnych głosami: 12-przeciw, przy 1 głosie wstrzymującym zaopiniowała wniosek Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Szczytnej w sprawie propozycji uwłaszczenia się.

Ad.12.
Na interpelację radnego Wiesława Kitela odpowiedzi udzielił Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Pan Edward Kondratiuk:
1)Chodnik przy ul. Pocztowej w Szczytnej, obok posesji Pana Szmelcera zostanie wyremontowany.
2)Na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Zamku na Szczytniku i na ul. Bukową w Szczytnej znak informujący o drodze z pierwszeństwem przejazdu będzie postawiony.
3)Przy ulicy Leśnej gałęzie zostaną uprzątnięte.

Ad.13.
Przewodniczący Rady Wojciech Szlosberger poinformował zebranych o następujących sprawach:
w miesiącu listopadzie tematyką posiedzeń komisji Rady Miejskiej będzie głównie określenie wysokości podatków obowiązujących na terenie Gminy w 2004 r., apeluję o czynny udział w posiedzeniach Komisji,
w miesiącu grudniu 2003 r. odbędzie się uroczysta sesja, podczas której zostaną nadane przez Radę Miejską osobom szczególnie zasłużonym dla Miasta i Gminy Szczytna tytuły „Honorowego Obywatela Szczytnej”,
 dyżury radnych odbywają się według ustalonego harmonogramu.

Ad.14.
W związku z wyczerpaniem porządku obrad, Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział w obradach i ogłosił zamknięcie obrad XI sesji Rady Miejskiej.

Na tym protokół zakończono.
Protokołowała A.Sitarz.

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 24 Listopad 2003 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 432506