szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
RADA MIEJSKA:
Protokół Nr 3/2013 ze wspólnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 9 kwietnia 2013 r.

Protokół Nr 3/2013
ze wspólnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szczytnej
z dnia 9 kwietnia 2013 r.

Godzina rozpoczęcia: 14.00
Godzina zakończenia: 16.00

Miejsce obrad: sala posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczytnej

W posiedzeniu Komisji wzięło udział 13 radnych.
Lista osób uczestniczących w posiedzeniu w załączeniu.
 Załącznik Nr 1
O godz. 14.35 do składu Komisji dołączyła radna Beata Rydz.
O godz. 15.30 posiedzenie opuściła radna Urszula Doskocz.
O godz. 15.40 posiedzenie opuściła radna Jolanta Bernat.

 Przewodnicząca Rady Miejskiej Renata Idzik przywitała wszystkich zebranych i przedstawiła planowany porządek posiedzenia. Zapytała, czy do porządku posiedzenia wnoszone będą zmiany. Ponieważ uwag nie wniesiono odczytała planowany porządek posiedzenia:

1. Procedura składania oświadczeń majątkowych
2. Sprawy różne.

Poinformowała, że w temacie – Sprawy różne zostanie przedstawiony temat zbierania odpadów komunalnych.

Ad. 1
Przewodnicząca Rady Miejskiej Renata Idzik przypomniała zasady składania oświadczeń majątkowych. Poinformowała, że oświadczenia należy składać w dwóch egzemplarzach. Do oświadczeń dołączyć należy kopie zaznania podatkowego za dany rok tzn. PIT. Oświadczenie majątkowe radnego dotyczy jego majątku osobistego, który nazywany jest mieniem odrębnym oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Jeżeli radny nie pozostaje w związku małżeńskim lub małżonkowie nie posiadają wspólności majątkowej – zawarta została umowa znosząca małżeńską wspólność majątkową lub pozostaje z małżonkiem w separacji, to składane oświadczenie majątkowe dotyczy wyłącznie jego majątku osobistego. W oświadczeniu należy podać również informację o dochodach współmałżonka.
Radni zapoznali się z informacją z Urzędu Skarbowego o popełnionych błędach.
Przewodnicząca przeanalizowała druk wyjaśniając poszczególne pozycje. Zwróciła uwag na konieczność wpisania słów „nie dotyczy” w punktach, które nie dotyczą danej osoby.
Oświadczenie sporządza się na dzień 31 grudnia 2012 r.
Poinformowała, że oświadczenia powinny spłynąć najpóźniej do dnia 30 kwietnia br. na ręce Przewodniczącej Rady Miejskiej.

Ad. 2
Zastępca Burmistrza Wiesław Tracz przedstawił procedurę ogłaszania przetargu na wyłonienie firmy odbierającej nieczystości z terenu gminy. Przetarg odbędzie się w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych, ustawę o utrzymaniu porządku i czystości w gminie, ustawa o odpadach oraz uchwały gminne dotyczące nieczystości, w tym Regulamin utrzymania porządku i czystości na terenie gminy. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że część uchwał trzeba będzie zmienić a jedną uchwałę wycofać – w sprawie przejęcia obowiązku odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Szczytna, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
Kierownik Referatu Technicznego Krzysztof Żak poinformował, że główne założenia do przetargu to odbiór i zagospodarowanie odpadów. Wykonawca będzie musiał „wyrobić” wskaźniki odzysku, tak aby gmina nie płaciła kary. Zakładamy, że umowa będzie zawarta na 24 m-ce. Przewiduje się również zamówienia uzupełniające, które pozwolą po dwóch latach umowy przedłużyć ją na kolejny okres; zamówienia uzupełniające mogą mieć wartość 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie uzupełniające będzie możliwe, gdy wykonawca się sprawdzi i będzie chciał z gminą współpracować, w przypadku gdy nie zmienią się warunki finansowe. Na etapie postępowania przetargowego od wykonawców żądać będziemy:
-zaświadczenia o dokonanym wpisie do rejestru działalności regulowanej,
-udokumentowania usługi wywozu odpadów komunalnych o wielkości nie mniejszej niż 1500 t. w danym roku, w okresie ostatnich trzech lat,
-udokumentowania posiadania dwóch pojazdów dostosowanych do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych przystosowanych do odbioru odpadów z pojemników 60, 110, 120, 240, 1100 l,
-udokumentowania posiadania dwóch pojazdów przystosowanych do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych, z czego jeden pojazd ma być przystosowany do odbioru odpadów z pojemników 60, 110, 120, 240, 1100 l; drugi pojazd ma być przystosowany do odbioru odpadów z pojemników typu dzwon,
-udokumentowania posiadania jednego pojazdu bez funkcji kompaktującej do zbierania odpadów zgromadzonych w kontenerze typu KP-7, są to kontenery umieszczane na PSZOK,
-posiadania opłaconej polisy na kwotę 300 tys. zł
-sprawozdania finansowego do badania płynności finansowej,
-potwierdzenie dysponowania osobami fizycznymi i kierowcami obsługującymi sprzęt; minimum 2 kierowców i 4 osoby do załadunku i rozładunku,
-kosztorys cenowy wypełniony przez wykonawcę na każdą z frakcji oddzielnie, dostawę pojemników na odpady zbierane selektywnie, dostawę dużych kontenerów KP-7 oraz kompletów worków i naklejek; każdy z wykonawców będzie musiał podać cenę jednostkową dla poszczególnych pozycji, co po zsumowaniu da cenę roczną całkowitą na dwa lata; to będzie wynagrodzenie dla wykonawcy.
Radny Roman Sobczak zapytał, co będzie w sytuacji, gdy żadna firma nie przystąpi do przetargu.
Zastępca Burmistrza Wiesław Tracz odpowiedział, że do czasu wyłonienia wykonawcy w drodze przetargu, można zlecić usługę „z wolnej reki” własnemu zakładowi.
Radny Wojciech Szlosberger zapytał, kiedy będzie znana faktyczna cena i koszty usługi.
Krzysztof Żak odpowiedział, że do specyfikacji zostanie dołączony formularz kosztorysu cenowego, w którym są pozycje odbioru i zagospodarowania poszczególnych frakcji zgodnie z naszym regulaminem oraz usługi związane z dostawą dzwonów, kontenerów KP-7, worków i naklejek z kodami kreskowymi. Wszystkie koszty oferent określi w kosztorysie.
Radny Andrzej Prochera zapytał, czy już wiadomo gdzie będą wywożone odpady.
Wiesław Tracz odpowiedział, że zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami jest to Zawiszów, jako składowisko rezerwowe podany jest Wałbrzych.
O godz.15.30 posiedzenie opuściła radna Urszula Doskocz.
Radny Wojciech Szlosberger zapytał, czy znana jest ilość nieczystości przewidziana do wywiezienia.
Krzysztof Żak odpowiedział, że ilość odpadów w ostatnich latach kształtuje się od 1.400 do 1.800 t.; w tym są wszystkie frakcje odpadów. Dodał, że na stawkę za odbiór odpadów składa się wynagrodzenie wykonawcy, koszty tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz obsługa administracyjna systemu.
O godz. 15.40 posiedzenie opuściła radna Jolanta Bernat.
Radny Wojciech Szlosberger zapytał o ilość złożonych deklaracji.
Wiesław Tracz odpowiedział, że deklaracje ciągle spływają, ich liczba zmierza do 6.000.
W przypadku braku deklaracji, Burmistrz wyda decyzję w sprawie ustalenia ilości osób i sposobu segregacji odpadów; od decyzji będzie można się odwołać.

Na tym zakończono wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Szczytnej.

Protokołowała:
Elżbieta Kędzior

Przewodnicząca Rady Miejskiej
Renata Idzik

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 24 Maja 2013 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 432408