szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
RADA MIEJSKA:
Protokół Nr XX/2012 z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 listopada 2012 r.

Protokół Nr XX/2012
z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej
z dnia 29 listopada 2012 r.

Godzina rozpoczęcia: 14.00
Godzina zakończenia: 17.45
Miejsce obrad: Urząd Miasta i Gminy w Szczytnej
W sesji wzięło udział 14 radnych.

Radni nieobecni:
 Paweł Korab do pkt. 2
 Ireneusz Hoffman

Lista obecności radnych, sołtysów oraz zaproszonych gości w załączeniu.
Załącznik nr 1 (a-d)
Ad.1
Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Renata Idzik. Powitała radnych, zaproszonych gości, przybyłych mieszkańców. Stwierdziła, że w sesji uczestniczy 13 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 osób stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał.

Ad.2
Przewodnicząca Rady wystąpiła z zapytaniem, czy do porządku obrad będą składane wnioski i zmiany. Nie zgłoszono żadnych uwag.
Przewodnicząca Rady odczytała porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami.
4. Wnioski i interpelacje radnych.
5. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 29 października 2012r.
6. Informacja Komisji Rewizyjnej z kontroli sprzedaży mienia komunalnego za 2011 rok.
7. Podjęcie uchwał:
1) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szczytna,
2) w sprawie przejęcia obowiązków odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Szczytna, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne,
3) w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
4) w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Szczytna,
5) w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
6) w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty na terenie gminy Szczytna,
7) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na rok 2013,
8) w sprawie przystąpienia do przeprowadzenia programu zdrowotno-profilaktycznego w zakresie profilaktyki prozdrowotnej realizowanej przez szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dziewcząt urodzonych w latach 1997 i 1998 zamieszkałych w gminie Szczytna w ramach programu profilaktycznego "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy",
9) zmieniającej uchwałę w sprawie zasad przyznawania dofinansowania do form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których gmina Szczytna jest organem prowadzącym,
10) w sprawie wystąpienia gminy Szczytna z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej,
11) w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2013 rok,
12) w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji oraz deklaracji dla celów podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości,
13) w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości.

8. Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku rolnego w 2013 r.
9. Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku leśnego w 2013 r.
10. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych.
11. Informacje Przewodniczącej Rady.
12. Zakończenie obrad.

Ad. 3
Informacje o działaniach podjętych w okresie między sesjami przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier
Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami w załączeniu.

Załącznik nr 2

Ad.4
Radny Wojciech Szlosberger:
Chciałbym podziękować za odpowiedź na moją ostatnią interpelacje oraz za podjęte w związku z tym działania. Ta interpelacja oraz reakcja, jaka miała miejsce pokazuje, że potrafimy zająć się najmniejszymi sprawami.
Radny Stanisław Czarnik:
Na osiedlu Kopernika znajdują się dwie nieoznakowane "hopki". Ludzie skarżą się, ponieważ gdy robi się ciemno są one niewidoczne i można uszkodzić auto. Czy można je oznaczyć?
Radny Marian Halemba:
Na ulicy Pocztowej, przed mostem zaczyna zapadać się droga, w okresie opadów robi się tam wielka kałuża. Piesi są ochlapywani przez przejeżdżające auta i nie można tamtędy przejść. Czy ZGKiM może coś z tym zrobić? Wyrównać to miejsce lub udrożnić, żeby nie zbierała się tam woda?
Radny Paweł Korab:
Podczas spotkania z Dyrektorem Parku Narodowego Gór Stołowych i Starostą Kłodzkim rozmawialiśmy o drodze w kierunku Łężyc. Park Narodowy obiecał zająć się stanem tej drogi w okresie zimowym i utrzymywać ją przejezdną. Chciałbym spytać w związku z tym, jak wygląda to na dzień dzisiejszy.

Ad.5
Przewodnicząca Rady poinformowała, że protokół z ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 29 października 2012 r. pozostawał do wglądu w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczytnej (pok. nr 17) .W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag do treści protokołu, Przewodnicząca poddała pod głosowanie wniosek o przyjęcie protokołu, który Rada w obecności 14 radnych, w głosowaniu jawnym, 14 głosami - za, jednogłośnie przyjęła.

Ad. 6
Informację Komisji Rewizyjnej z kontroli sprzedaży mienia komunalnego przedstawiła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Beata Rydz.
Informacja w załączeniu.
Załącznik nr 3
W związku z tym, że w treści protokołu nie zawarto wniosków pokontrolnych nie odbyło się głosowanie w sprawie ich przyjęcia lub odrzucenia.

Ad.7
1) Projekt uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szczytna przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Burmistrz Szczytnej wystąpił z wnioskiem o zmianę w treści projektu uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szczytna. W ramach autopoprawki zawnioskował, aby:
- w rozdziale 2 §2 ust.2 pkt 1) otrzymał brzmienie " dla budynków zamieszkałych - co najmniej 20l na mieszkańca;".
- w rozdziale 2 §2 ust.2 dodać pkt. 10 o brzmieniu: "dla budynków rekreacji indywidualnej - co najmniej 110 l na każdy obiekt."
Innych wniosków do projektu nie wniesiono.
Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały z autopoprawką.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szczytna.
Uchwała Nr XX/121/12 w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 4

2) Projekt uchwały w sprawie przejęcia obowiązków odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Szczytna, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przejęcia obowiązków odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Szczytna, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne
Uchwała Nr XX/122/12 w sprawie przejęcia obowiązków odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Szczytna, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w załączeniu.
Załącznik nr 5

3) Projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.

Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 Uchwała Nr XX/123/12 w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w załączeniu.
Załącznik nr 6

4) Projekt uchwały w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Szczytna przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Burmistrz Szczytnej wystąpił z wnioskiem o zmianę w treści projektu uchwały w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Szczytna. W ramach autopoprawki zawnioskował, aby w załączniku nr 1 do uchwały stanowiącym Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w części I.OPŁATA ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI dodać pkt o treści:
"budynek rekreacji indywidualnej: ............. obiektów".
Innych uwag nie wniesiono.
Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały z autopoprawką.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Szczytna
Uchwała Nr XX/124/12 w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 7

5) Projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
Uchwała Nr XX/125/12 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w załączeniu.
Załącznik nr 8

6) Projekt uchwały w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty na terenie gminy Szczytna przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Radny Wojciech Szlosberger: Wnioskuję o ogłoszenie 15 minut przerwy przed głosowaniem nad projektem uchwały, aby radni ponownie omówili wniosek Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w sprawie obniżenia stawek, złożony na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady.
Przewodnicząca Rady Renata Idzik: Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w dniu 26 listopada 2012r. zgłoszony został wniosek formalny, pozytywnie zaopiniowany przez Komisję ds. Rozwoju Gospodarczego, dotyczący obniżenia stawek zaproponowanych w uchwale. Zaproponowali Państwo, aby w § 2 projektu uchwały obniżyć stawki w sposób następujący:
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pochodzącymi z nieruchomości zamieszkałych, gromadzonymi i odbieranymi w sposób nieselektywny z 30 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 26 zł brutto za mieszkańca,
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z terenu nieruchomości zamieszkałej z 20 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 17 zł brutto za mieszkańca,
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z wydzieleniem frakcji odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji i zagospodarowaniem masy tych odpadów we własnym zakresie z terenu nieruchomości zamieszkałej z 15 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 13 zł brutto za mieszkańca.
Radny Leszek Gunia:
Chciałbym odnieść się do przedstawionych kosztów. Wszystko było wytłumaczone bardzo jasno, lecz według mnie ta kalkulacja nie wygląda zbyt korzystnie. Odpady takie jak popiół, gruz lub odpady wielkogabarytowe mieszkańcy najprawdopodobniej będą musieli we własnym zakresie przewieźć do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zmniejszy się także ilość odpadów BIO, ponieważ część tych odpadów zostanie w gospodarstwach domowych. Cena za odpady jest dość wysoka i ludzie na pewno będą robić wszystko, żeby tą cenę obniżyć. Idąc dalej w tym kierunku, jeśli będzie mniej odpadów to przewóz będzie tańszy. To firma powinna tak zorganizować sobie trasę tak, żeby nie robić pustych przejazdów. Koszty muszą być mniejsze. Zatrudnienie: 2 etaty. W takim wypadku może warto stworzyć ten jeden etat, a drugi zrobić w ramach przesunięcia, żeby obniżyć koszty. Wszystkimi kosztami obciąża się obywateli. Oni mają kupić worki, pojemniki i płacić za wszystko. Jeśli przedstawia się firmie jakąś górną granice cenową to firma na pewno nie zejdzie z tej ceny. W związku z tym proponuję podać firmie ceny najniższe z możliwych, aby mieć jakąś podstawę do negocjacji. Jeśli chodzi o wysypisko w Ścinawce, to wkrótce na pewno będzie otwarte i to także wpłynie na obniżenie cen. Myślę, że różnica w stawkach musi być taka, żeby ludziom opłacało się segregować. Ale te dwie niższe stawki można obniżyć i są do tego przesłanki. Wystarczyłoby zrobić dokładniejsze wyliczenia. Jest tu zbyt wiele niewiadomych.
Radny Roman Sobczak: Czy stawka podana jako wynagrodzenie dla pracownika to stawka za roboczogodzinę?
Burmistrz Szczytnej: Ta stawka zawiera wszystkie koszty: zatrudnienie na zmiany, w dniach wolnych od pracy, koszty pracodawcy oraz wynagrodzenie dla osoby, która będzie sprawować zastępstwo w przypadku urlopu lub zwolnienia lekarskiego pracownika zatrudnionego na danym stanowisku.
Burmistrz Szczytnej: Stawki, jakie są podane w tej chwili są to stawki uśrednione. Dokładne stawki zostaną ustalone dopiero po przetargu. Stawki są tak wysokie, ponieważ system musi się w całości finansować z opłat uiszczanych przez mieszkańców. Jeśli wystąpi nadwyżka, stawki zostaną obniżone. Tych środków nie możemy przeznaczyć na żadne inne cele. Zostanie utworzone specjalne konto, na które będą wpływać opłaty. Będzie ono kontrolowane przez RIO. Decydujący wpływ na cenę może mieć także to, ilu mieszkańców Państwo zadeklarują. Jeśli mieszkańcy zadeklarują łącznie 4000 osób, to ta dyskusja w ogóle nie ma sensu, ponieważ cena automatycznie pójdzie w górę. Do sporządzenia kalkulacji przyjęto jako wskaźnik 6000 mieszkańców.
Radny Leszek Gunia: Nie wiemy ile dokładnie odpadów będzie przywożonych do ZGKiM-u i nie wiadomo czy ten pracownik będzie wykorzystany w 100%. Jeśli ktoś raz na tydzień przywiezie niewielką ilość gruzu, to co ten pracownik będzie robił? Może warto zastanowić się, czy faktycznie stwarzać nowy etat, czy może lepiej będzie, jeśli na razie się wstrzymamy i zobaczymy, w jakim zakresie faktycznie trzeba zatrudnić kolejnego pracownika.
Burmistrz Szczytnej: Całkowity koszt Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca na rok wynosi 23,40zł. W ten koszt wchodzi nie tylko zatrudnienie, ale przede wszystkim zakupy inwestycyjne, m.in.: prasa, kontenery, w tym na odpady niebezpieczne, kompostowniki, biopreparat, materiały biurowe, sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, przygotowanie terenu. Nie można powiedzieć, że pracownicy nie będą mieli co robić. Pracownicy z Urzędu Miasta otrzymali zadania do wykonania już w październiku. Środki na wynagrodzenie tych pracowników są pobierane z budżetu gminy. Dopiero od 1 lipca 2013 r. zostaną one pobrane z konta przeznaczonego na utrzymanie tego systemu. Największy wpływ na te stawki ma ilość osób, która złoży deklaracje i ilość osób zamieszkałych wykazana w tych deklaracjach.
Radny Roman Sobczak: Stawka za roboczogodzinę w przeliczeniu na jednego pracownika za godzinę pracy jest zdecydowanie za wysoka.
Burmistrz Szczytnej: Jeśli Państwo chcą, możemy obniżyć stawkę za roboczogodzinę lub wykreślić z tego systemu jednego pracownika. Zmieni to jednak stawkę o ok. 20 groszy. Taki system określił ustawodawca, a my musimy wprowadzić to w życie. Stawki w naszej gminie będą wyglądały w ten sposób z jeszcze jednego powodu. W sezonie letnim naszą gminę odwiedza wielu turystów, którzy również produkują śmieci. Jeśli chcemy zarabiać na turystyce, musimy liczyć się z kosztami, jakie trzeba ponieść w związku z obecnością turystów w naszej gminie.
Radna Jolanta Bernat: Kiedy mieszkańcy dostaną deklaracje i czy będą do nich dołączone szczegółowe objaśnienia? W jaki sposób będą weryfikowane informacje podane w deklaracjach?
Burmistrz Szczytnej: Po dzisiejszej sesji będziemy mogli ustalić terminy spotkań z mieszkańcami. Na początku będziemy chcieli spotkać się ze wspólnotami mieszkaniowymi, i chcemy zrobić to na początku grudnia b.r. Rozdamy wtedy wszystkim wspólnotom deklaracje dla mieszkańców. Do każdej deklaracji będą dołączone dwa oświadczenia oraz szczegółowa instrukcja, jak taką deklarację wypełnić. Pozostałym mieszkańcom wyślemy deklaracje w takim terminie, aby otrzymali je do 5 stycznia 2013r.. Chcemy zrobić to tak, aby każdy mógł przyjść do nas i zapytać, jeśli nie będzie czegoś rozumiał. Na terenach wiejskich zorganizujemy punkty informacyjne. Na terenie miasta każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść do Urzędu Miasta i wypełnić deklaracje razem z pracownikiem.
Radna Jolanta Bernat: Wiele rzeczy zostało wyjaśnionych, ale czy będzie możliwość wcześniejszego poinformowania mieszkańców, z czego dokładnie wzięły się te wyliczenia i na jakiej podstawie został stworzony regulamin?
Burmistrz Szczytnej: Niezależnie od deklaracji i informacji dotyczących tych deklaracji, każde gospodarstwo domowe otrzyma kalendarz, który będzie składał się ze zdjęć i kalendarium. Oprócz tego będzie zawierał trzecią cześć, w której zostaną podane wszystkie informacje dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Tę część będzie można odciąć lub oderwać od reszty kalendarza.
Radny Leszek Gunia: Czy będzie możliwość płacenia w ratach? Dla wielu mieszkańców będzie to korzystniejsze.
Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier: Dlatego właśnie proponujemy państwu opłaty miesięczne, a nie kwartalne. Wiemy, że wielu mieszkańców nie płaciłoby, gdyby opłaty miały być kwartalne.
Przewodnicząca Rady ogłosiła 15minut przerwy.
Po przerwie Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego Anita Piszko wystąpiła z wnioskiem do Rady Miejskiej, aby w § 2 projektu uchwały obniżyć stawki w sposób następujący:
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pochodzącymi z nieruchomości zamieszkałych, gromadzonymi i odbieranymi w sposób nieselektywny z 30 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 26 zł brutto za mieszkańca,
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z terenu nieruchomości zamieszkałej z 20 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 17 zł brutto za mieszkańca,
- stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny z wydzieleniem frakcji odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji i zagospodarowaniem masy tych odpadów we własnym zakresie z terenu nieruchomości zamieszkałej z 15 zł brutto za mieszkańca obniżyć do 13 zł brutto za mieszkańca.
Przewodnicząca Rady wniosek Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 1 głosem za przyjęciem wniosku, 11 głosami przeciw przyjęciu wniosku, przy 2 głosach - wstrzymujących wniosek odrzuciła.
Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za, 1 głosem przeciw, przy 1 głosie wstrzymującym podjęła uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty na terenie gminy Szczytna.
Uchwała Nr XX/126/12 w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty na terenie gminy Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 9

7) Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na rok 2013 przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na rok 2013.
Uchwała Nr XX/127/12 w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na rok 2013 w załączeniu.
Załącznik nr 10

8) Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do przeprowadzenia programu zdrowotno-profilaktycznego w zakresie profilaktyki prozdrowotnej realizowanej przez szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dziewcząt urodzonych w latach 1997 i 1998 zamieszkałych w gminie Szczytna w ramach programu profilaktycznego "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy" przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przeprowadzenia programu zdrowotno-profilaktycznego w zakresie profilaktyki prozdrowotnej realizowanej przez szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dziewcząt urodzonych w latach 1997 i 1998 zamieszkałych w gminie Szczytna w ramach programu profilaktycznego "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy"

Uchwała Nr XX/128/12 w sprawie przystąpienia do przeprowadzenia programu zdrowotno-profilaktycznego w zakresie profilaktyki prozdrowotnej realizowanej przez szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy dziewcząt urodzonych w latach 1997 i 1998 zamieszkałych w gminie Szczytna w ramach programu profilaktycznego "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy" w załączeniu.
Załącznik nr 11

9) Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad przyznawania dofinansowania do form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których gmina Szczytna jest organem prowadzącym przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie zasad przyznawania dofinansowania do form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których gmina Szczytna jest organem prowadzącym.
Uchwała Nr XX/129/12 w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w sprawie zasad przyznawania dofinansowania do form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których gmina Szczytna jest organem prowadzącym w załączeniu.
Załącznik nr 12

10) Projekt uchwały w sprawie wystąpienia gminy Szczytna z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia gminy Szczytna z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
 Uchwała Nr XX/130/12 w sprawie wystąpienia gminy Szczytna z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w załączeniu.
Załącznik nr 13

11) Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2013 rok przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2013 rok.
Uchwała Nr XX/131/12 w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2013 rok załączeniu.
Załącznik nr 14

12) Projekt uchwały w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji oraz deklaracji dla celów podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji oraz deklaracji dla celów podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości.

Uchwała Nr XX/132/12 w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji oraz deklaracji dla celów podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości w załączeniu.
Załącznik nr 15

13) Projekt uchwały w sprawie w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Do projektu uwag nie wniesiono. Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały.
Rada Miejska w obecności 14 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości.
Uchwała Nr XX/133/12 w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości w załączeniu.
Załącznik nr 16

Ad.8.
Informację dotyczącą podstawy obliczania podatku rolnego w 2013 roku przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku rolnego w 2013r. w załączeniu.
Załącznik nr 17

Ad. 9.
Informację dotyczącą podstawy obliczania podatku leśnego w 2013 roku przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku leśnego w 2013r. w załączeniu.
Załącznik nr 18

Ad. 10
Odpowiedzi na interpelacje radnych udzielił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier:
- odpowiedź na interpelacje Radnego Mariana Halemby:
Dyrektor ZGKiM zajmie się tym problemem.
- odpowiedź na interpelacje Radnego Stanisława Czarnika:
Hopki na osiedlu Kopernika są oznakowane znakami pionowymi. Nie ma obowiązku oznaczenia ich znakami poziomymi. Może na wiosnę zostaną one oznaczone na biało.
- odpowiedź na interpelacje Radnego Pawła Koraba:
Nie dostaliśmy do tej pory żadnej pisemnej informacji dotyczącej zamierzeń Parku Narodowego Gór Stołowych wobec dróg do Łężyc i Batorowa. Radna Anita Piszko otrzymała odpowiedź na swój wniosek dotyczący części drogi Batorów - Karłów. Brzmiała ona tak jak poprzednio: niech gmina przejmie drogę przechodzącą przez Batorów i remontuje ja samodzielnie. Park Narodowy Gór Stołowych i Starostwo Powiatowe w Kłodzku nie ma na to pieniędzy. Na ulicy Batorów zostało wykonanych kilka rzeczy: przycięto krzaki drzewa, oczyszczono pobocza tak, by woda spływała do rowów. Na odcinku w Łężycach sytuacja jest identyczna, z tą różnicą, że wykonano mniej pracy.

Ad. 11
Na wspólnym posiedzeniu Komisji Radni dostali projekt uchwały dotyczącej budżetu i planu rozwoju Biblioteki Miejskiej w Szczytnej. Szczegóły dotyczące projektów realizowanych przez Bibliotekę przedstawił Burmistrz w pkt 3. Wszystkie te informacje macie Państwo w otrzymanych dokumentach. Proszę o dokładne zapoznanie się z tymi informacjami. Ponieważ będziemy musieli ustalić terminy posiedzeń Komisji chciałabym poprosić Przewodniczących Komisji o pozostanie na Sali Posiedzeń po zakończeniu sesji.

Ad. 12
W związku z wyczerpaniem porządku obrad, Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i ogłosiła zamknięcie obrad XX Sesji Rady Miejskiej.

Przewodnicząca Rady Miejskiej
Renata Idzik

Na tym protokół zakończono.
Protokołowała. A.Sitarz

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 7 Lutego 2014 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 432404