szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
RADA MIEJSKA:
Protokół Nr XIX/2016 z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r.

Protokół Nr XIX/2016
z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej
z dnia 27 października 2016 r.

Godzina rozpoczęcia: 14.00
Godzina zakończenia: 16.05
Miejsce obrad: Urząd Miasta i Gminy: w Szczytnej
W sesji udział wzięło:
1) od pkt 1 do pkt 6 – obecnych 14 radnych; nieobecni: Jolanta Bernat
2) od pkt 7 do pkt 11 – obecnych 15 radnych

Ad.1
Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczytnej Pani Renata Idzik. Powitała radnych, Burmistrza Szczytnej, pracowników UMiG w Szczytnej, dyrektorów jednostek organizacyjnych, sołtysów wsi, przedstawiciela prasy oraz przedstawiciela policji p. Andrzeja Gębczyńskiego.
Przewodnicząca Rady stwierdziła, że w sesji uczestniczy 14 radnych, co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał.
Lista obecności radnych, sołtysów, pracowników UMiG oraz zaproszonych gości w załączeniu.
 Załącznik nr 1 (a-d)

Ad.2
Przewodnicząca Rady wystąpiła z zapytaniem, czy do proponowanego porządku obrad będą składane wnioski i zmiany.
 Przewodnicząca Rady wniosła, aby do proponowanego porządku obrad wnieść w pkt 8 ppkt g) projekt uchwały w sprawie zmiany przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Szczytnej.
Niniejszy projekt uchwały został przygotowany z uwagi na wniosek Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego dotyczący zmiany przewodniczącego tej komisji oraz rezygnacji z pełnienia tej funkcji przez obecną przewodniczącą p. Anitę Piszko.

W związku z tym, że nie wniesiono innych propozycji zmian, Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie wprowadzenie powyżej zmian do porządku obrad.
 Rada Miejska w Szczytnej 14 głosami za, jednogłośnie przyjęła zmianę porządku obrad dotyczącą wprowadzenia w pkt 8 ppkt g) projektu uchwały w sprawie zmiany przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.

W związku z tym, że nie wniesiono żadnych propozycji zmian, Przewodnicząca Rady odczytała obowiązujący porządek obrad:
1. Otwarcie obrad.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami.
4. Wnioski i interpelacje radnych.
5. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 29 września 2016 r.
6. Informacja Burmistrza Szczytnej i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Szczytnej o złożonych oświadczeniach majątkowych.
7. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016 w szkołach, których prowadzenie należy do Gminy Szczytna, w tym o wynikach:
a) sprawdziany, egzaminu gimnazjalnego z uwzględnieniem działań podejmowanych przez szkoły nakierowanych na kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
b) nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez kuratora oświaty.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016,
b) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Wolany, gmina Szczytna,
c) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Złotno, Gmina Szczytna,
d) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Bukowej, Górskiej i Słonecznej w mieście Szczytna,
e) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru północnego stoku góry Wolarz wraz z terenem towarzyszącym w mieście Szczytna,
f) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy drogą krajową nr 8 a ul. Bukową oraz przy ul. Sienkiewicza w mieście Szczytna,
g) zmiany przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Szczytnej.
9. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych.
10. Informacje Przewodniczącej Rady.
11. Zakończenie obrad.

Ad. 3
Informację o działaniach podjętych w okresie między sesjami przedstawił Burmistrz Szczytnej Marek Szpanier.
Burmistrz poinformował, m.in. o:
1) zasadach akcji zima,
2) przebudowie drogi Szczytna-Złotno-Łężyce oraz Duszniki Zdrój-Łężyce – mieszkańcy mający swoje nieruchomości w bezpośredniej bliskości z tymi odcinkami dróg będą otrzymywać ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku pisma dotyczące projektowania i przebudowy drogi,
3) remoncie chodnika na ul. Sienkiewicza – remont ten wiąże się ze zmianą zapisu w budżecie gminy – sposób przeznaczenia pieniędzy z budżetu gminy ma być w formie dotacji,
4) końcówce przebudowy nawierzchni Dolina,
5) współpracy z Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – odcinek drogi Szczytna-Duszniki Zdrój nie został jeszcze odebrany,
6) pracach porządkowych i czyszczeniu stawu koło boisk sportowych – planuje się zarybienie tego stawy amurem,
7) spotkaniu, które odbyć ma się w Dusznikach Zdroju w sobotę o godz. 12.00, podczas którego ma dojść do podpisania wstępnego porozumienia dotyczącego utworzenia klastra energii z sąsiadującymi gminami,
8) plakatach dotyczących odwiertów studni głębinowych – do 30.11.2016 r. mieszkańcy zainteresowani odwiertem mogą składać wnioski
Informacja w załączeniu.
 Załącznik nr 2

Ad. 4
Interpelacja radnej Renaty Idzik
Co z grupą zakłócającą spokój mieszkańców Szczytnej i czy zostały zwiększone patrole policji?
Co mogą w tej sprawie robić mieszkańcy?

Z uwagi na zaproszonego gościa Burmistrz Szczytnej oddał głos p. Andrzejowi Gębczyńskiemu Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych w Szczytnej.
 Problem z grupą, która terroryzuje miasto polega na tym, że na policję, w ramach interwencji, trafiają sprzeczne informacje oraz to, że pod pretekstem zastraszenia młodzież pokrzywdzona nie chce z nami współpracować.
Mamy problem z kierowaniem wniosków do sądu dla nieletnich (w grupie tej jest osoba niepełnoletnia), ponieważ jak chcemy skompletować dokumenty to następuje zmowa milczenia. Mając nawet zapis monitoringu z kamer prywatnych, pokrzywdzony nie chce z nami współpracować. Sądy i Prokuratura nie obejmują z urzędu zdarzeń, które w kodeksie karnym pisane są na wniosek, którego my z kolei nie możemy skompletować.
Prowadzimy również postępowania dotyczące posiadania niebezpiecznego narzędzia z zamiarem jego ewentualnego użycia. Świadkowie tych zdarzeń, a nawet pokrzywdzeni „nabierają wody w usta” i nie chcą z nami rozmawiać.
Dzisiaj prowadziłem rozmowę z kuratorem Sądu Rodzinnego w Kłodzku i w stosunku do tej osoby próbujemy znaleźć wyjście z sytuacji. Chcemy, aby bez procesu, czyli bez postępowania, którego nie jesteśmy w stanie wszcząć, zastosować jakieś środki oddziaływania wychowawczego.
Mam zapewnienie od kuratora (informacja telefoniczna), że informacja ta zostanie przekazana do sędziego sprawozdawcy, a najpóźniej w poniedziałek informacja dotrze do kuratora zawodowego o zmianę środków wychowawczych w postaci zmiany Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (MOW) na Zakład Poprawczy. Z MOW nieletni uciekają, a ośrodki te nie poczuwają się do odpowiedzialności. Dla nich rozwiązaniem tej sytuacji jest zgłoszenie ucieczki małoletniego na policję, a po 28 dniach od ucieczki nieletni zostaje skreślony z listy wychowanków. Informacja z MOW o ucieczkach nieletnich trafia do sędziego, który ma 30 dni na podjęcie decyzji o doprowadzeniu. W tym czasie jednak następuje skreślenie ze szkoły a winą obarczani są policjanci.

Patrole policji zostały zwiększone.
Jeżeli chodzi o mieszkańców, to powinni oni zgłaszać sprawę na bieżąco a nie dzwonić po tygodniu, bo komuś coś się przypomniało. Prośba jest taka do mieszkańców, aby nie dzwonili na numer alarmowy 112 tylko bezpośrednio na 997, ponieważ numer alarmowy odbierany jest we Wrocławiu i zdarza się że dyspozytor przekierowuje informacje błędnie. Dzwoniąc na nr 997 zostajemy połączeni z Polanicą Zdrój, gdzie pracuje funkcjonariusz znający teren działania Komisariatu i wie gdzie wysłać patrol.

Interpelacje radnego Stanisława Czarnika
W niektórych miastach powstają strefy ekonomiczne. Czy byłaby możliwość stworzenia takiej strefy u nas?

Przewodnicząca Rady poinformowała, że odpowiedź na interpelację radnego będzie udzielona w pkt 9 porządku obrad.

Ad. 5
Przewodnicząca Rady poinformowała, że protokół z sesji z dnia 29 września 2016 r. pozostawał do wglądu w biurze rady. Radni po zapoznaniu się z jego treścią nie zgłaszali uwag do protokołu. W związku z tym, że nie wniesiono uwag do treści protokołu, Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie wniosek o przyjęcie protokołu, który Rada w obecności 14 radnych, w głosowaniu jawnym, 14 głosami - za, jednogłośnie przyjęła.

Ad. 6
Burmistrz Szczytnej poinformował, że do 2.05.2016 r. wszyscy zobowiązani złożyli oświadczenia majątkowe. W nielicznych przypadkach pojawiły się drobne błędy nie stanowiące podstawy do podejmowania dalszych działań.
Informacja Burmistrza Szczytnej w załączeniu.
Załącznik nr 3

Przewodnicząca Rady poinformowała, że 14 radnych w ustawowym terminie złożyło oświadczenia majątkowe. Jedno oświadczenie Przewodniczącej Rady zostało złożone do Wojewody.
W złożonych oświadczeniach, w nielicznych przypadkach pojawiły się drobne błędy nie stanowiące podstawy do podejmowania dalszych działań.
Informacja Przewodniczącej rady w załączeniu.
Załącznik nr 4

Przewodnicząca Rady ogłosiła 5 minut przerwy technicznej w związku z kolejnym punktem porządku obrad (14.35-14.40).

Wznawiając obrady po przerwie Przewodnicząca Radu poinformowała, że w sesji uczestniczy 15 radnych.

Ad. 7
Burmistrz Szczytnej w prezentacji multimedialnej przedstawił Informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016, przedstawiając:
1) uwarunkowania organizacyjne, w tym:
- liczbę uczniów i etatów pedagogicznych w szkołach w roku szkolnym 2015/2016,
- liczbę uczniów i etatów pedagogicznych w szkołach w roku szkolnym 2014/2015 i 2015/2016, wg stanu na 30.09.,
2) liczbę stosunków pracy nauczycieli z podziałem na stopnie awansu zawodowego w roku szkolnym 2015/2016, w tym:
- liczbę stosunków pracy nauczycieli w Gminie Szczytna,
- liczbę etatów nauczycielskich w placówkach,
3) informację o awansie zawodowym na stopień nauczyciela mianowanego,
4) informację o finansowaniu zadań oświatowych w 2015 z porównaniem do roku 2014,
5) informację o wynagrodzeniach nauczycieli gwarantowanych art. 30 ust. 3 Karty Nauczyciela w 2015 r. a średnich wynagrodzeniach osiągniętych przez nauczycieli w Gminie Szczytna,
6) informację o pomocy materialnej, w tym:
- wyprawce szkolnej,
- stypendiach szkolnych,
- zasiłkach szkolnych,
7) informację o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w placówkach,
8) informację o wynikach nadzoru pedagogicznego przeprowadzonego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Informacja w załączeniu.
Załącznik nr 5
Burmistrz Szczytnej poprosił dyrektorów:
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej o przedstawienie informacji o wynikach sprawdzianu,
Gimnazjum w Szczytnej o przedstawienie informacji o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
Obie Panie Dyrektor przedstawiły informacje:
1) dotyczące ogólnych informacji o sprawdzianie i egzaminie,
2) o wynikach szkoły w porównaniu z wynikami uzyskanymi w powiecie kłodzkim, małych miastach oraz w województwie dolnośląskim,
3) o uczniach, którzy uzyskali najwyższe wyniki ze sprawdzianu i egzaminu.

Przewodnicząca Rady ogłosiła 10 minut przerwy (15.25-15.35)

Wznawiając obrady po przerwie Przewodnicząca Rady stwierdziła, że w sesji uczestniczy nadal 15 radnych.

Ad. 8
a) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany była na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady oddała głos Burmistrzowi Szczytnej, który poinformował o zadaniu inwestycyjnym dotyczącym wodociągowania i przygotowania dokumentacji technicznej odnośnie wodociągu w Wolanach i Łężycach w ramach PROW – na 99% będziemy musieli zejść ze stacji uzdatniania wody w Wolanach i pozostać na samym wodociągu, ponieważ w starym projekcie stacja uzdatniania opiewa na kwotę ponad 5 mln zł, a jeżeli chcielibyśmy dostosować stary projekt do nowego to musielibyśmy całą jego procedurę wszcząć na nowo. Nie możemy tego zrobić w formie zmiany pozwolenia na budowę i nie masz szans aby zdążyć przygotować wniosek na czas.

Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania. W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 14 głosami za i 1 głosem wstrzymującym się podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016.
Uchwała Nr XIX/110/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016 w załączeniu.
Załącznik nr 6

b) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany był na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 15 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Wolany, gmina Szczytna.
Uchwała Nr XIX/111/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Wolany, gmina Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 7

c) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany był na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 15 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Złotno, gmina Szczytna.
Uchwała Nr XIX/112/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Złotno, gmina Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 8

d) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany był na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 15 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Bukowej, Górskiej i Słonecznej w mieście Szczytna.
Uchwała Nr XIX/113/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Bukowej, Górskiej i Słonecznej w mieście Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 9

e) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany był na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 15 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru północnego stoku góry Wolarz wraz z terenem towarzyszącym w mieście Szczytna.
Uchwała Nr XIX/114/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru północnego stoku góry Wolarz wraz z terenem towarzyszącym w mieście Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 10

f) Przewodnicząca Rady poinformowała, że projekt uchwały omawiany był na posiedzeniach poszczególnych komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 15 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy drogą krajową nr 8 a ul. Bukowa oraz przy ul. Sienkiewicza w mieście Szczytna.
Uchwała Nr XIX/115/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy drogą krajową nr 8 a ul. Bukową oraz przy ul. Sienkiewicza w mieście Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 11

f) projekt uchwały wniesiony pod dzisiejsze obrady z uwagi na rezygnację z bycia przewodniczącym Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego p. Anity Piszko. Wniosek komisji o zmianę przewodniczącego i przyjęcie kandydatury p. Jarosława Hary wpłynął do Przewodniczącej Rady.
Zgodnie ze statutem komisja wnioskuje o wybór przewodniczącego w głosowaniu jawnym.
Podczas posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 25.10.2016 r. obecnych 3 radnych komisji wybrało na funkcję przewodniczącego komisji p. Jarosława Harę.
Przewodnicząca Rady zapytała, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Przewodnicząca Rady projekt uchwały odczytała i poddała pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 15 radnych w głosowaniu jawnym, 11 głosami za i 4 głosami wstrzymującymi się podjęła uchwałę w sprawie zmiany przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Szczytnej.
Uchwała Nr XIX/116/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 27 października 2016 r. w sprawie zmiany przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w załączeniu.

Ad. 9
Odpowiedzi na interpelacje radnego udzielił Burmistrz Szczytnej.
Odpowiedź na interpelacje radnego Stanisława Czarnik
Strefa ekonomiczna może być utworzona na terenie, gdzie w planie zagospodarowania przestrzennego jest wpisany jako aktywizacja gospodarcza. W tym dokumencie nie mamy takiego terenu a także nie mamy takiego terenu zawartego w studium zagospodarowania przestrzennego. Właściciel nieruchomości, w tym przypadku huta może wystąpić o stworzenie takiej strefy ekonomicznej aby można było w ramach tych działań prowadzić działalność usługową, przemysłową czy produkcyjną a także pozyskiwać środki.
Dwa razy byliśmy u zarządcy strefy ekonomicznej, który warunki jakie należy spełnić. Jednym z warunków może być to, że my jako gmina odkupimy od huty tą działkę i będziemy szukać inwestora. Obecny właściciel szuka inwestora a my możemy pomóc w stworzeniu strefy ekonomicznej. Do tej pory pojawiło się kilki inwestorów, z którymi rozmawiałem, których namiary przekazywałem do właściciela terenu po byłej hucie.
Trudno jest powiedzieć co jest przyczyną nierozpoczęcia tej działalności. Być może problemem są zapisy w księgach wieczystych dotyczące hipoteki po hucie. Należy pamiętać, że teren huty nie jest własnością firmy, która prowadziła działalność lecz jest on w użytkowaniu wieczystym. Inwestorzy chcą prawa własności a nie prawa użytkowania wieczystego. Nie można przekształcić tego prawa, ponieważ Wojewoda nie wyrazi na to zgody.

Ad. 10
Przewodnicząca Rady poinformowała o:
1) spotkaniu Burmistrzów sąsiadujących gmin, które odbędzie się w Dusznikach Zdroju w sobotę, podczas którego ma dojść do podpisania wstępnego porozumienia dotyczącego utworzenia klastra energii. Burmistrz Dusznik Zdroju zaprasza radnych i mieszkańców od godz. 10.00 do 15.00 na dusznicki rynek.
2) Rezygnacji z funkcji sołtysa p. Stanisława Ogrodnika. Powyższa rezygnacja będzie wiązała się z koniecznością przeprowadzenia wyborów sołeckich w miejscowości Wolany.
3) Spotkaniu Burmistrza z Przewodniczącą Rady i przewodniczącymi poszczególnych komisji, które odbędzie się dnia 3.11.2016 r. o godz. 15.00

Ad. 11
W związku z wyczerpaniem porządku obrad, Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i ogłosiła zamknięcie obrad XIX Sesji Rady Miejskiej w Szczytnej.
Na tym protokół zakończono.

Renata Idzik
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczytnej

Protokołowała
Małgorzata Raczuk

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 28 Listopada 2016 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 432424