szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
RADA MIEJSKA:
Protokół Nr XX/2016 z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r.

Protokół Nr XX/2016
z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej
z dnia 24 listopada 2016 r.

Godzina rozpoczęcia: 14.00
Godzina zakończenia: 15.20
Miejsce obrad: Urząd Miasta i Gminy: w Szczytnej
W sesji udział wzięło:
1) od pkt 1 do pkt 3 – obecnych 11 radnych; nieobecni: Jolanta Bernat, Bartosz Roguz, Ireneusz Hoffman, Renata Idzik
2) od pkt 4 do pkt ppkt 5 – obecnych 12 radnych; nieobecni: Jolanta Bernat, Ireneusz Hoffman, Renata Idzik,
3) od pkt 7 ppkt 6 do 12 – obecnych 13 radnych; nieobecni: Ireneusz Hoffman, Renata Idzik

Ad.1
Sesję otworzył Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnej Pan Stanisław Czarnik. Powitał radnych, Zastępcę Burmistrza Szczytnej, pracowników UMiG w Szczytnej, dyrektorów jednostek organizacyjnych, sołtysów wsi.
Wiceprzewodniczący Rady stwierdził, że w sesji uczestniczy 11 radnych, co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał.
Lista obecności radnych, sołtysów, pracowników UMiG oraz zaproszonych gości w załączeniu.
 Załącznik nr 1 (a-d)

Ad.2
Wiceprzewodniczący Rady wystąpił z zapytaniem, czy do proponowanego porządku obrad będą składane wnioski i zmiany.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych propozycji zmian, Wiceprzewodniczący Rady odczytał obowiązujący porządek obrad:
1. Otwarcie obrad.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami.
4. Wnioski i interpelacje radnych.
5. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 27 października 2016 r.
6. Informacja Komisji Rewizyjnej w zakresie:
1) kontroli wydatków na świetlicę socjoterapeutyczną, remonty szkoły oraz wyposażenie gabinetów szkolnych,
2) kontroli Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej w zakresie oferty dotyczącej zajęć dodatkowych,
3) analizy protokołów pokontrolnych i zaleceń Kuratorium Oświaty z ostatnich dwóch kontroli oraz działań podjętych przez Dyrektora Szkoły
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
2) określenia stawek podatku od środków transportowych na 2017 r.,
3) zmiany uchwały Nr X/62/15 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 października 2015 r. w sprawie trybu udzielania, rozliczania i zakresu kontroli dotacji dla niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych, innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego oraz niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych na terenie Gminy Szczytna, dla których organem prowadzącym jest osoba prawna lub fizyczna inna niż jednostka samorządu terytorialnego,
4) przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szczytna, obręb Szczytna, arkusz 1 i 2,
5) warunków udzielania bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność Gminy Szczytna,
6) zmiany uchwały nr XXXVIII/239/14 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 30 października 2014 r. w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania,
7) zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016.
8. Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku rolnego w 2017 r.
9. Informacja dotycząca podstawy obliczania podatku leśnego w 2017 r.
10. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych.
11. Informacje Przewodniczącej Rady.
12. Zakończenie obrad.

Ad. 3
Informację o działaniach podjętych w okresie między sesjami przedstawił Zastępca Burmistrza Szczytnej Krzysztof Żak.
Zastępca Burmistrza poinformował, m.in. o:
1) obchodach Święta Niepodległości w Gminie Szczytna,
2) rozstrzygnięciu konkursu „Piękny Dom”,
3) nowych lokalach mieszkalnych, które otrzymali pogorzelcy z Wolan,
4) zakończonym remoncie drogi we wsi Dolina,
5) rozpoczęciu remontu chodnika przy ul. Sienkiewicza,
6) XX Adventaliach Szczytniańskich, które odbędą się 17.12.2016 r. i podczas których będą wydawane materiały związane z gospodarką odpadami komunalnymi.
Informacja w załączeniu.
 Załącznik nr 2


Ad. 4
Interpelacja radnej Anity Piszko
1. Nawiązuję do wypowiedzi odnośnie braku wodociągu na ul. Batorów – w odpowiedzi od Pana Burmistrza była mowa o ul. Kryształowej a nie o ul. Batorów. Pan Burmistrz odpowiedział, że woda dowożona jest w miarę możliwości – nie jest to sytuacja satysfakcjonująca dla mieszkańców.
Po ponownym moim spotkaniu z niektórymi mieszkańcami z ul. Batorów i ul. Kryształowej mieszkańcy uważają, że teraz jest czas, aby sytuacje tę można było rozwiązać. Kiedy przyjdzie wiosna, lato znowu pojawi się problem braku wody. W Batorowie jest łącznie 5 źródeł wody – m.in. pod kapliczką płynie woda, z hydrantu na terenie huty, nad Państwem Stepaniak woda wypływa z rury. Mieszkańcy twierdzą, że woda jest, tylko sytuacja jest nieuregulowana.
Jeżeli chodzi o funkcjonowanie agroturystyk, to ich właściciele są oburzeni wypowiedzią, że zabierają oni całą wodę. Prowadząc tego typu działalność potrzebna jest woda i właściciele płacą za nią.
Ponadto został wykonany wodociąg na ul. Zacisze w wysokości 41.515,00 zł Wodociąg ten został poprowadzony do jednego domu, obecnie są tam dwa domy. Działka, po której wodociąg ten został poprowadzony jest działką prywatną, a nie gminną.
Został także przebudowany wodociąg na ul. Robotniczej o wartości 152.772,00 zł.
Mieszkańcy mają taki wniosek: czy oni – mieszkańcy ul. Batorów i ul. Kryształowej – płacą inne podatki niż pozostali mieszkańcy Gminy Szczytna?; czy im nie należy się takie uregulowanie tej sytuacji, aby nie mieli problemów z tą wodą?.
Jest też taka sytuacja w niektórych gospodarstwach, że woda wsiąka w glebę.
Moje pytania są następujące:
1) czy wszyscy mieszkańcy ul. Batorów i ul. Kryształowej otrzymali odpowiedź na pismo złożone kilka miesięcy temu (ok. maja), ponieważ wiem, że niektórzy mieszkańcy odpowiedzi na uzyskali?,
2) czy zostało zorganizowane zebranie z mieszkańcami ? Wszyscy mieszkańcy, tj. 27 rodzin – 80 osób, chcieliby aby takie zebranie zostało zorganizowane i żeby zostali poinformowani wszyscy o miejscu i terminie,
3) w jaki sposób poinformowano mieszkańców o zbieraniu informacji nt. odwiertu studni (termin składania informacji od mieszkańców do 30.11.2016 r.), ponieważ wiem, że nie do wszystkich mieszkańców taka informacja dotarła?,
4) czy są są plany uregulowania problemu wodociągu na tych ulicach?,
5) co z propozycją mieszkańców odnośnie pociągnięcia nitki na granicy parku – czy ten pomysł mieszkańców jest możliwy do zrealizowania?,
6) czy wszyscy mieszkańcy (zarówno ul. Batorów jak i ul. Kryształowej) będą zaopatrzeni w wodę, ale nie przez dowóz?
2. Czy worki na odpady komunalne będą dostępne w ZGKiM, ponieważ mieszkańcy zgłaszają, że jest brak jakichkolwiek worków?

Interpelacja radnego Mariana Halemby
Na cmentarzu przy płocie rosną brzozy, które w okresie jesiennym zaśmiecają cmentarz i zanieczyszczają pomniki. Czy jest możliwość ich usunięcia lub posadzenia w ich miejsce iglaków?

Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że odpowiedź na interpelacje radnych będą udzielone w pkt 10 porządku obrad.

Ad. 5
Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że protokół z sesji z dnia 27 października 2016 r. pozostawał do wglądu w biurze rady. Radni po zapoznaniu się z jego treścią nie zgłaszali uwag do protokołu. W związku z tym, że nie wniesiono uwag do treści protokołu, Wiceprzewodniczący Rady poddał pod głosowanie wniosek o przyjęcie protokołu, który Rada w obecności 12 radnych, w głosowaniu jawnym, 12 głosami - za, jednogłośnie przyjęła.

Ad. 6
Wiceprzewodniczący Rady oddał głos Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Leszkowi Guni, który przedstawił informacje zawarte w protokole z przeprowadzonej kontroli.
Przewodniczący stwierdził, że Komisja Rewizyjna, w obecności 5 członków, 4 głosami za i 1 głosem wstrzymującym się wydała pozytywną ocenę.
Protokół nr 7/2016 z dnia 17.10.2016 r. Komisji Rewizyjnej w załączeniu.
Załącznik nr 3

Ad. 7
1) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za podjęła uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości.
Uchwała Nr XX/117/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od nieruchomości w załączeniu.
Załącznik nr 4

2) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za podjęła uchwałę w sprawie określenia stawek podatku od środków transportowych na 2017 r.
Uchwała Nr XX/118/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie określenia stawek w podatku od środków transportowych na 2017 r. w załączeniu.
Załącznik nr 5

3) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
Zastępca Burmistrza Szczytnej zgłosił autopoprawkę do projektu uchwały do § 1 pkt 5 – po słowach „szkołom podstawowym” dodaje się „oraz gimnazjom”, co wynika z zapisu zawartego w art. 1 pkt 78 lit. n ustawy z dnia 23 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.
W związku z tym, że nie wniesiono innych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały Nr X/62/15 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 października 2015 r. w sprawie trybu udzielania, rozliczania i zakresu kontroli dotacji dla niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych, innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego oraz niepublicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów prowadzonych na terenie Gminy Szczytna, dla których organem prowadzącym jest osoba prawna lub fizyczna inna niż jednostka samorządu terytorialnego.
Uchwała Nr XX/119/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie zmiany uchwały Nr X/62/15 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 29 października 2015 r. w sprawie trybu udzielania, rozliczania i zakresu kontroli dotacji dla niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych, innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego oraz niepublicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów prowadzonych na terenie Gminy Szczytna, dla których organem prowadzącym jest osoba prawna lub fizyczna inna niż jednostka samorządu terytorialnego w załączeniu.
Załącznik nr 6

4) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szczytna, obręb Szczytna, arkusz 1 i 2.
Uchwała Nr XX/120/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szczytna, obręb Szczytna, arkusz 1 i 2 w załączeniu.
Załącznik nr 7

5) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 12 głosami za podjęła uchwałę w sprawie warunków udzielania bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność Gminy Szczytna.
Uchwała Nr XX/121/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie warunków udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność Gminy Szczytna w załączeniu.
Załącznik nr 8

6) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie.
Rada Miejska w obecności 12 radnych w głosowaniu jawnym, 11 głosami za i 1 głosem wstrzymującym się podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały nr XXXVIII/239/14 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 30 października 2014 r. w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.
Uchwała Nr XX/122/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXXVIII/239/14 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 30 października 2014 r. w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania w załączeniu.
Załącznik nr 9

Wiceprzewodniczący Rady ogłosił 10 minut przerwy (14.55 – 15.05)

Wznawiając obrady po przerwie Wiceprzewodniczący Rady stwierdził, że w sesji uczestniczy 13 radnych

7) Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że projekt uchwały omawiany była na wspólnym posiedzeniu komisji i przez wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowany.
Wiceprzewodniczący Rady zapytał, czy do treści projektu uchwały są jakieś uwagi bądź pytania.
W związku z tym, że nie wniesiono żadnych uwag i pytań Wiceprzewodniczący Rady projekt uchwały odczytał i poddał pod głosowanie. Rada Miejska w obecności 13 radnych w głosowaniu jawnym, 11 głosami za i 2 głosami wstrzymującymi się podjęła uchwałę w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016.
Uchwała Nr XX/123/16 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 listopada 2016 r. w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Szczytnej Nr XII/70/15 z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szczytna na rok 2016 w załączeniu.
Załącznik nr 10

Ad. 8
Wiceprzewodniczący Rady oddał głos Zastępcy Burmistrza Szczytnej.
 Zastępca Burmistrza poinformował, że w związku z tym, że Rada Miejska w Szczytnej nie przyjmuje uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta jako podstawy obliczenia podatku rolnego na rok 2017, to naliczenia podatku rolnego dokonane będą zgodnie z średnią ceną skupu żyta ogłoszoną przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
 Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 15 listopada 1984r. o podatku rolnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2016r. poz. 617) podatek rolny oblicza się według średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów poprzedzających kwartał poprzedzający rok podatkowy. Średnią cenę skupu żyta ustala się na postawie komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.
 Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 18 października 2016r.
w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będących podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2017 określa wskaźnik, o którym mowa powyżej na kwotę 52,44zł/q (Monitor Polski, poz. 993).
Średnia cena skupu żyta będąca podstawą naliczania podatku rolnego na 2017r. jest niższa o 1,31 zł w stosunku do stawki obowiązującej w roku bieżącym.
 Średnia cena skupu żyta przyjęta w gminie Szczytna będąca podstawą naliczenia podatku rolnego w poszczególnych latach kształtowała się następująco:
- cena obowiązująca w 2013r. – 75,86zł/q
- cena obowiązująca w 2014r. – 69,28zł/q
- cena obowiązująca w 2015r. – 61,37zł/q
- cena obowiązująca w 2016r. – 53,75zł/q
- cena na 2017r. – 52,44zł/q

Ad. 9
Wiceprzewodniczący Rady oddał głos Zastępcy Burmistrza Szczytnej.
 Zastępca Burmistrza poinformował, że w związku z tym, że Rada Miejska nie przyjmuje uchwały w sprawie obniżenia ceny sprzedaży 1 m3 drewna jako podstawy obliczenia podatku leśnego na rok 2017, to naliczenia podatku leśnego będą zgodnie z ceną drewna opublikowaną przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
 Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 30 października 2002r. o podatku leśnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2016r. poz. 374) podatek leśny oblicza się według średniej ceny sprzedaży drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały roku poprzedzającego rok podatkowy. Średnią cenę sprzedaży drewna ustala się na postawie komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.
 Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 20 października 2016r.
w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2016r. określa wskaźnik, o którym mowa powyżej na kwotę 191,01zł (Monitor Polski, poz. 996).
Średnia cena sprzedaży drewna będąca podstawą naliczania podatku leśnego na 2017r. jest niższa o 0,76zł w stosunku do stawki obowiązującej w roku bieżącym.
 Średnia cena sprzedaży drewna przyjęta w gminie Szczytna będąca podstawą naliczenia podatku leśnego w poszczególnych latach kształtowała się następująco:
- cena obowiązujący w 2013r. – 186,42zł
- cena obowiązująca w 2014r. – 171,05zł
- cena obowiązująca w 2015r. – 188,85zł
- cena obowiązująca w 2016r. – 191,77zł
- cena na 2017r. – 191,01zł

Ad. 10
Odpowiedzi na interpelacje radnych udzielił Zastępca Burmistrza Szczytnej.
Odpowiedź na interpelacje radnej Anity Piszko
Zastępca Burmistrza poinformował, że odpowiedzi na pytanie 1 ppkt 1, 2, 4, 5, 6 będą udzielone na piśmie w terminie 14 dni.

pkt 1 ppkt 3 - w przypadku mieszkańców wsi, ogłoszenie o terminie składania informacji o odwiertach studni przekazane były sołtysom; w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczytnej informacja ta wywieszona była na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Szczytnej; uważam, że jeżeli ktoś złoży informację po 30.11. 2016 to również zostanie ona uwzględniona.
Anita Piszko – najlepszym rozwiązaniem byłyby informacje wysyłane sms-em.
Anita Piszko – mieszkańcy chcą wspólnego spotkania.
Zastępca Burmistrza – po ustaleniu terminu zebrania mieszkańcy będą poinformowani.

pkt 2 – worki na odpady komunalne na 2016 r. zostały już wykorzystane. Informujemy mieszkańców, że odpady komunalne mogą wystawiać w innych workach, jednakże na nich muszą być naklejone naklejki z daną frakcją i kodem kreskowym. Sytuacja ta trwać będzie do czasu Adventaliów, czyli do 17.12.2016 r., podczas których mieszkańcy będą mogli pobrać sobie materiały związane z gospodarką odpadami.
Sytuacja braku worków w ZGKiM była spowodowana tym, że mieszkańcy pobierali je i wykorzystywali do innych celów. Zakupiona ilość na 2016 r. była taka, jak w latach poprzednich.

Odpowiedź na interpelację radnego Mariana Halemby
Wskazane byłoby ich usunięcie, ponieważ zanieczyszczają pomniki w okresie jesiennym. Przyjrzymy się i jeżeli będzie możliwość zmiany drzewostanu na inny to podejmiemy wtedy decyzję.

Ad. 10
Wiceprzewodniczący Rady poinformował, że każdy radny proszony jest do odbioru przygotowanego projektu budżetu gminy Szczytna na rok 2017.

Ad. 11
W związku z wyczerpaniem porządku obrad, Wiceprzewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział w obradach i ogłosiła zamknięcie obrad XX Sesji Rady Miejskiej w Szczytnej.
Na tym protokół zakończono.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnej
Stanisław Czarnik

Protokołowała
Małgorzata Raczuk

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 16 Marca 2017 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 432543