szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
BIP SZCZYTNA:
Protokół nr VIII/2003 z dnia 29 sierpnia 2003 r.

 

PROTOKÓŁ NR VIII/2003

z sesji Rady Miejskiej w Szczytnej

z dnia 29 sierpnia 2003 r.




Godzina rozpoczęcia : 12.00

Godzina zakończenia: 15.20


Miejsce obrad: sala posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Szczytnej


W sesji udział wzięło 15 radnych


Radni nieobecni: do pkt. 4 – radny Artur Kapustka

do pkt. 4 – radna Teresa Gąbka




Lista obecności radnych, sołtysów, zaproszonych gości w załączeniu.

Załącznik nr 1 (a-e)




Sesję otworzył Przewodniczący Rady Wojciech Szlosberger. Powitał radnych, zaproszonych gości, przybyłych mieszkańców. Stwierdził, że w sesji uczestniczy 13 radnych, a więc jest quorum niezbędne do podejmowania prawomocnych uchwał.


Ad.2.

Przewodniczący Rady Wojciech Szlosberger wystąpił do radnych o zgłaszanie propozycji lub uwag do porządku obrad. Ponieważ zmian nie wniesiono Rada realizowała następujący porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie sesji.

  2. Porządek obrad.

  3. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna o działaniach podjętych w okresie między sesjami.

  4. Wnioski i interpelacje radnych.

  5. Informacja Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej.

  6. Podjęcie uchwał w sprawach:

  1. zmiany budżetu gminy na rok 2003,

  2. procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu gminy,

  3. zakresu i formy informacji z wykonania budżetu gminy za I półrocze roku budżetowego,

  4. trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Miasta i Gminy Szczytna, sposobu rozliczania dotacji oraz sposobu kontroli wykonania zleconego zadania podmiotom niezaliczonym do sektora finansów publicznych,

  5. szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych gminy z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania organów do tego uprawnionych,

  6. likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szczytnej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej.

  1. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych.

  2. Informacje Przewodniczącego Rady Miejskiej.

  3. Zakończenie obrad.



Ad.3.

Informację o działaniach podjętych w okresie między sesjami przedstawił Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Pan Edward Kondratiuk.

Informacja Burmistrza o działaniach podjętych w okresie między sesjami w załączeniu.

Załącznik nr 2 (a-i)


Ad.4.

Radny Wiesław Kitel:

  1. Dlaczego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczytnej w upalane dni nie otrzymali wody mineralnej? Na to pytanie oczekuję odpowiedzi pisemnej.

  2. Dlaczego podmioty gospodarcze z terenu Miasta i Gminy Szczytna nie były traktowane w sposób ulgowy przy organizacji IX Agrofety? Rozliczenie tej imprezy dało deficyt, który trzeba pokryć z budżetu Gminy Szczytna. Jako radny nie zgadzam się na takie działania.

  3. Trzeba uporządkować drogę na Piekielną Górę w Szczytnej. Pobocza drogi zarastają krzaki i nie ma odpowiedniej widoczności.

Radny na zakończenie swojej wypowiedzi w sposób ironiczny „podziękował” Radcy Prawnemu, zatrudnionemu w Urzędu Miasta i Gminy w Szczytnej za niefrasobliwość w konstruowaniu uchwał, które zostają kwestionowane przez Wydział Prawny i Nadzoru w Wałbrzychu.

Radna Teresa Gąbka:

Zaproponowała, aby sponsorzy zostali umieszczeni na tablicy z podziękowaniami, którą należałoby ustawić w widocznym miejscu. Zaapelowała o pomoc w organizacji dożynek i zachęcała do udziału w uroczystościach.

Radny Ireneusz Hoffman:

  1. Centrum Szczytnej nie wygląda tak jak powinno. Jest zbyt mało zmian w otoczeniu Szczytnej. Można by utworzyć dworzec autobusowy, np. na posesji należącej do Pana Krupnika, położonej przy trasie międzynarodowej. Być może wokół tego dworca tworzyłaby się infrastruktura handlowa i usługowa. Jest wiele pięknych miejsc w Szczytnej. Czy nie warto zastanowić się nad tworzeniem spółek Gminy z prywatnymi przedsiębiorcami i rozbudowaniem Szczytnej, np. zagospodarowanie stawu przy ul. Zacisze. Należy zastanowić się nad poszukaniem inwestorów.

  2. Trzeba zadbać o zabezpieczenie rzeki, w murkach wyrastają drzewa, które należy usunąć.


Ad.5.

Informację z przeprowadzonej kontroli w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej przedstawił członek Komisji Rewizyjnej Radna Teresa Kopańska. Poinformowała, że na podstawie uchwały Nr IV/38/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 30 stycznia 2003 r. w sprawie planów pracy komisji oraz § 43 ust. 1 i ust. 3 Statutu Gminy Szczytna, stanowiącego załącznik do uchwały Nr V/44/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 24 marca 2003 r. Komisja Rewizyjna w składzie:

  1. Leszek Gunia

  2. Marian Onak

  3. Teresa Kopańska

  4. Andrzej Wasilewski

przeprowadziła kontrolę w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej. Z prac Komisji w zakresie kontroli tej placówki została wyłączona przez Przewodniczącego Rady Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Mirona Duńka, co związane było ze świadczeniem przez tą radną pracy na rzecz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej.


Na wniosek Przewodniczącego Rady Pana Wojciecha Szlosbergera Radna Teresa Kopańska odczytała zebranym protokół z przeprowadzonej kontroli w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej

Załącznik nr 3


Przewodniczący Rady poinformował zebranych, że zgodnie z § 57 ust.3 Statutu Gminy Szczytna Rada po wysłuchaniu protokołu pokontrolnego i uwag kierownika kontrolowanej jednostki dotyczących kontroli i jej wyników oraz stanowiska Burmistrza podejmuje decyzje w głosowaniu jawnym o przyjęciu lub też odrzuceniu wniosków pokontrolnych.

Rada w obecności 15 radnych jednogłośnie przyjęła wnioski pokontrolne Komisji Rewizyjnej.



Ad.6

  1. Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2003 przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna – Pani Teresa Maślakiewicz. Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.

Rada w obecności 15 radnych głosami: 14-za, przy 1-wstrzymującym podjęła uchwałę w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2003.

Uchwała Nr VIII/71/2003 w sprawie zmiany budżetu gminy na rok 2003 w załączeniu.


Załącznik nr 4



  1. Projekt uchwały w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu gminy przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna – Pani Teresa Maślakiewicz. Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.

Rada w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu gminy.

Uchwała Nr VIII/72/2003 w sprawie procedury uchwalania budżetu gminy oraz rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwalania budżetu gminy w załączeniu.


Załącznik nr 5


  1. Projekt uchwały w sprawie zakresu i formy informacji z wykonania budżetu gminy za I półrocze roku budżetowego przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna – Pani Teresa Maślakiewicz. Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.

Rada w obecności 15 radnych głosami: 14-za, przy 1 -wstrzymującym podjęła uchwałę w sprawie w zakresu i formy informacji z wykonania budżetu gminy za I półrocze roku budżetowego

Uchwała Nr VIII/73/2003 w sprawie zakresu i formy informacji z wykonania budżetu gminy za I półrocze roku budżetowego w załączeniu.

Załącznik nr 6


  1. Projekt uchwały w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Miasta i Gminy Szczytna, sposobu rozliczania dotacji oraz sposobu kontroli wykonania zleconego zadania podmiotom nie zaliczonym do sektora finansów publicznych przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna – Pani Teresa Maślakiewicz. Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.

Rada w obecności 15 radnych jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Miasta i Gminy Szczytna, sposobu rozliczania dotacji oraz sposobu kontroli wykonania zleconego zadania podmiotom nie zaliczonym do sektora finansów publicznych.

Uchwała Nr VIII/74/2003 w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Miasta i Gminy Szczytna, sposobu rozliczania dotacji oraz sposobu kontroli wykonania zleconego zadania podmiotom nie zaliczonym do sektora finansów publicznych w załączeniu.

Załącznik nr 7



  1. Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych gminy z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania organów do tego uprawnionych przedstawiła Skarbnik Miasta i Gminy Szczytna – Pani Teresa Maślakiewicz. Ponieważ uwag nie zgłoszono Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.

Rada w obecności 15 radnych: głosami: 11-za, przy 4-przeciw podjęła uchwałę w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych gminy z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania organów do tego uprawnionych.

Uchwała Nr VIII/75/2003 w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych gminy z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania organów do tego uprawnionych w załączeniu.

Załącznik nr 8


f) Projekt uchwały w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szczytnej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej przedstawił Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pan Wiesław Tracz.

Poinformował zebranych, że konieczność wydzielenia Biblioteki Publicznej w Szczytnej ze struktur Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej wynika z następujących ustaw: z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (tekst jednolity z 2001 r. Dz. U. Nr 13, poz. 123 z późn. zm. i z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. Nr 85, poz. 539 z późn.zm.). Zasygnalizował, że Gmina ma ustawowy obowiązek organizowania i prowadzenia, w formie instytucji kultury, co najmniej jednej biblioteki publicznej, wraz z odpowiednią liczbą filii i oddziałów oraz punktów bibliotecznych. Stwierdził, że obecnie Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej, w skład którego wchodzi Biblioteka Publiczna, działa jako jednostka organizacyjna Gminy Szczytna. Po rozdziale placówki te funkcjonowałyby w formie instytucji kultury. Przedstawił zasady funkcjonowania nowopowstałych instytucji oraz wyjaśnił wątpliwości zasygnalizowane podczas radnych podczas posiedzeń Komisji Rady Miejskiej.

Ponadto głos zabrała Kierownik Biblioteki wchodzącej obecnie w skład Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej Pani Nowak. Stwierdziła, że w obecnym stanie prawnym Biblioteka nie może przynależeć do Związku Bibliotek Polskich oraz przystępować do programów kulturalnych. Nie posiada bowiem wpisu do rejestru instytucji kultury. Uzyskanie statusu instytucji kultury pozwoli także na pozyskiwanie prawem przewidzianych środków pozabudżetowych, m.in. z gier liczbowych. Zgodnie z ustawą o bibliotekach organizator zapewnia warunki działalności i rozwoju biblioteki, odpowiadające jej zadaniom. Obowiązkiem organizatora jest w szczególności zapewnienie: lokalu oraz środków na wyposażenie, prowadzenie działalności bibliotecznej, zwłaszcza zakup materiałów bibliotecznych oraz doskonalenie zawodowe pracowników. Obecnie biblioteka jest nie dofinansowana z uwagi na brak niezbędnych środków finansowych pochodzących z budżetu Gminy Szczytna. Zapewniła zebranych, że zostaną dołożone wszelkie starania w celu pozyskania jak największej ilości środków pozabudżetowych, które pozwolą na m.in. odnowienie i uzupełnienia księgozbioru oraz rozszerzenie działalności.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej ustosunkował się do wniosku Komisji ds. Rozwoju Wsi z dnia 12 sierpnia 2003 r. w sprawie braku w projekcie Statutu Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej szczegółowego wyliczenia zadań, jakie Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej jako instytucja kultury będzie wykonywał w świetlicach wiejskich Gminy Szczytna i w Domu Ludowym w Wolanach. Stwierdził, że w placówkach tych będzie prowadzona działalność w formach określonych w projekcie Statutu Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej, stanowiącego Zał. Nr 2 do projektu uchwały. Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej w realizacji swoich zadań współdziałać będzie m.in. z sołectwami Gminy Szczytna. Kierunki zajęć w świetlicach będą uzgadnianie z Radami Sołeckimi poszczególnych sołectw. Po pozyskaniu środków pozabudżetowych, które Miejski Ośrodek Kultury w Szczytnej jako instytucja kultury będzie mógł otrzymać, zostaną poczynione starania o zatrudnienie instruktorów do pracy w świetlicach.


Radny Wiesław Kitel:

  1. Jakie będą koszty rozdzielenia wydzielenia Biblioteki Publicznej w Szczytnej ze struktur Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej?

  2. Czy Rada może uchwałę w tej sprawie podjąć w terminie późniejszym?


Odpowiedzi udzielił Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pan Wiesław Tracz:

    1. Wysokość dotacji z budżetu Gminy dla instytucji kultury zatwierdzać będzie Rada, a dyrektorzy tych placówek w ramach posiadanych środków finansowych, także pozabudżetowych, będą prowadzić działalność. Niezbędne będzie poniesienie kosztów organizacyjnych, związanych z rozpoczęciem funkcjonowania w formie instytucji kultury Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna i Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej.

    2. Przepisy ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. Nr 85, poz. 539 z późn.zm.) nakładają na organizatora obowiązek, aby na 3 miesiące przed wydaniem aktu o połączeniu lub podziale biblioteki podał do publicznej wiadomości informację o swoim zamiarze wraz z uzasadnieniem. Biblioteka, jako instytucja kultury, mogłaby zacząć działać od 1 stycznia 2004 r., zatem podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szczytnej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej byłoby wskazane na obecnej sesji.

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pan Wiesław Tracz zawnioskował, aby w projekcie uchwały wprowadzić następujące zmiany:

      • aby określenie przedmiotu uchwały otrzymało brzmienie:

w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej”

      • aby część uchwały w zakresie przepisów prawnych, na podstawie których uchwała jest wydawana, otrzymała brzmienie:

„ Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 9 lit. "h" i art. 40 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001r. Dz.U. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 9, art. 13 ust. 1 i 2 i art. 15 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (tekst jednolity z 2001 r. Dz.U. Nr 13 poz. 123 z późn. zm.) i art. 11 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. Nr 85 poz. 539 z pózn. zm.) , Rada Miejska w Szczytnej uchwala:”

      • aby dodać w projekcie uchwały § 5 o brzmieniu:

§ 5.


  1. Upoważnia się Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna do powołania Dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna na podstawie odrębnych przepisów.

  2. Odwołanie następuje w trybie określonym w ust. 1”


- pozostałe zapisy zmieniłyby się w zakresie numeracji paragrafów, tj:


§ 6.


1. Zobowiązuje się Burmistrza Miasta i Gminy do dokonania podziału majątku zlikwidowanego Miejskiego Ośrodka Kultury pomiędzy jednostki nowo utworzone, określone w §2.

2. Odpowiednio do podziału określonego w ust. 1 Burmistrz dokona podziału etatów i pracowników zatrudnionych dotychczas w jednostce organizacyjnej podlegającej podziałowi w celu zatrudnienia ich w jednostkach powstałych w wyniku podziału.


§ 7.


Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy.


§ 8.


Uchyla się uchwałę nr XVIII/113/91 z dnia 29 maja 1991 r w sprawie połączenia Miejskiego Ośrodka Kultury z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Szczytnej.


§ 9.


Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym

Województwa Dolnośląskiego. „


      • § 13 Załącznika Nr 1 do uchwały otrzymałby brzmienie:

„Biblioteką kieruje dyrektor, którego powołuje i odwołuje Burmistrz Miasta i Gminy.”


Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały ze względu na obszerność materiału oraz na fakt, że był przedmiotem obrad Komisji i szerokiej dyskusji nie będzie odczytywany.

Rada w obecności 15 radnych głosami: 13-za, 1-przeciw, przy 1-wstrzymującym podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej (uwzględniając zmiany zaproponowane przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Szczytna Pana Wiesława Tracza).

Uchwała Nr VIII/76/2003 w sprawie likwidacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej i utworzenia z jego dotychczasowych składników osobowych i majątkowych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szczytna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej w załączeniu.

Załącznik nr 9


Ad.7

Odpowiedzi udzieli Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna Pan Edward Kondratiuk:

- na interpelację radnego Wiesława Kitela:

        1. Według otrzymanych informacji pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczytnej w upalane dni wode mineralną dostarczono.

        2. Podczas organizacji kolejnej Agrofety można przyjąć inne rozwiązania. Koszty organizacji tegorocznej IX Agrofety, jakie trzeba ponieść z budżetu Gminy są wysokie, wpływ na to miała m.in. niska frekwencja w pierwszym dniu imprezy. Pod uwagę trzeba jednak wziąć walor nagłaśniający Gminę.

        3. Jak uda się zatrudnić bezrobotnych to w harmonogramie prac zostaną ujęte zadania związane z porządkowaniem wszystkich dróg gminnych, poboczy, czy utwardzeń.

Ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Szczytna stwierdził, że nie bardzo rozumie, o co chodzi w wypowiedzi radnego Wiesława Kitela dotyczącej działań podejmowanych przez Radcę Prawnego.

Na interpelację radnego Ireneusza Hoffmana:

    1. Szczytna musi pięknieć. Są plany, projekty zagospodarowania centrum Szczytnej. Jednak trzeba w pierwszej kolejności dokończyć wykonanie infrastuktury techniczej (m..in. kanalizację). Skutki powodzi do dziś pozostają znaczące.

    2. Zatrudnieni bezrobotni zajmą się także zabezpieczeniem rzeki.


Ad.8


Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Szlosberger poinformował zebranych o następujących sprawach:

      • w dniu 8 września 2003 r. Radni: Wojciech Szlosberger, Czesława Piwowarczyk, Leszek Gunia, Andrzej Wasilewski oraz Renata Idzik uczestniczyć będą w szkoleniu na temat procedury uchwalania uchwały budżetowej, organizowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” we Wrocławiu.

      • w dniu 12 września 2003 r. o godz. 14.00 odbędzie posiedzenie członków Zespołu opiniującego kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Kłodzku na kadencję 2004-2007, powołanego Uchwałą Nr VII/68/2003 Rady Miejskiej w Szczytnej z dnia 25 czerwca 2003 r. Zgodnie z przepisem art. 163 § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jednolity z 2001 r. Dz. U. Nr 98, poz. 1070 z późn. zm.) ww. Zespół przed przystąpieniem do wyborów, które odbędą się podczas sesji w miesiącu październiku 2003 r., przedstawi radzie gminy na sesji swoją opinię o zgłoszonych kandydatach na ławników,

      • dyżury radnych w sprawach skarg i wniosków odbywają się zgodnie z przyjętym harmonogramem w każdy czwartek, będący dniem roboczym, od godz. 15.00 do godz. 16.00 w pok. nr 14 Urzędu Miasta i Gminy w Szczytnej.

Przewodniczący Rady Miejskiej udzielił głosu Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych w Szczytnej Panu Andrzejowi Gębczyńskiemu, który zasygnalizował problem rozsypywania gwoździ papowych na drogach gminnych uszkadzających opony pojazdów poruszających się po tych drogach. Jednocześnie zwrócił się z apelem o przekazanie informacji o ewentualnych sprawcach tych czynów do tut. Rewiru; zostaną wobec nich podjęte stosowane działania.




Ad.9.


W związku z wyczerpaniem porządku obrad, Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział w obradach i ogłosił zamknięcie obrad VIII sesji Rady Miejskiej.


Na tym protokół zakończono.
Protokołowała A.Sitarz.



Przewodniczący Rady Miejskiej

WOJCIECH SZLOSBERGER


Załączniki do wglądu w biurze
Rady Miejskiej

 
informacje wprowadził:Piotr Popławski
informacje wytworzył:
data ostatniej modyfikacji: 22 Październik 2003 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 433899